آتلیه اندیشه نو ، عضو تایید شده تجارت الکترونیک اول

 

در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد


دررتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد

یک عکاس ماهر می تواند با اضافه کردن چند مورد جزئی تفاوت های زیادی در عکس ایجاد کند اما بعضی مواقع مهم نیست که عکس چطوری گرفته شده باشد. آن چیزی که بیشترین تفاوت را ایجاد می کند،‌ آخرین روتوش عکس است. حالا به چندین نکته ویرایش عکس نگاهی بیاندازید، که می تواند در مواقعی که به آن نیاز دارید کمکتان کند. نحوه عکاسی در این چند سال اخیر تغییرات بسیار زیادی کرده است و آن فقط به دلیل تجهیزاتی است که استفاده می شود.خوشبختانه این روزها تکنولوژی است که باعث می شود هر تغییری را بتوانید به دلخواه خود اعمال نمائید. هیچ فرقی نمی کند حتی اگر یک مشکلی کوچکی هم باشد،‌ چندین نکته و فنون ساده روتوش عکس که در اینجا آنها را متذکر می شویم می تواند به زیبایی عکس شما بیافزاید. در اکثر موارد، این نرم افزارهای ویرایش عکس هستند که با آگاهی از نحوه کار با آنها و اصلاح این چند موردی که توضیح خواهیم داد، می تواند هر کسی را با نگاه کردن به عکس شگفت زده کند. حالا به این نکات ویرایش عکس نگاهی بیاندازید.
 
images%20(1) - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
نکته های ساده ویرایش عکس
بازدید ادامه مطالب با کلیک روی این مطلب
نکات رتوش و طراحی عکس

 

 

اگر نگاهی به عکس بیاندازید و همچنین نگاه ماهرانه و حرفه ای داشته باشید،‌ نکته های روتوش عکس بسیار ظریف هستند. اما نکاتی که در اینجا به آن اشاره شده است،‌ نکاتی کاربردی و البته جز ساده ترین قوانین هستند که فقط می توانید در ذهن آنها را به خاطر بسپارید. این نکات شامل…
یک نرم افزار روتوش عکس را انتخاب کنید
بدون شک استفاده از یک دوربین دیجیتال عکاسی، این روزها زندگی را واقعا ساده کرده است و به شما این امکان را می دهد که ببینید عکاسی چه هنر زیبایی است و اینکه هر آنچه که در ذهن دارید را می توانید با این نرم افزار پیاده سازی کنید. یکی از این ساده ترین ابزارها Google’s Picasa است. برنامه های دیگری مثل Adobe Photoshop ، IrfanView، GIMP،Photo Filter می تواند به شما کمک کند 
اندازه عکس را مشخص کنید کادر بندی
اندازه بندی عکس به معنای کاهش اندازه عکس و کادر بندی است، که بعضی مواقع ناچار به این کار هستید. به عنوان مثال شاید برایتان اتفاق افتاده باشد زمانی عکسی را گرفته اید بدون آنکه در هنگام گرفتن عکس توجه کرده باشید، خواهید دید مجموعه ای از عناصر ناخواسته در پس زمینه یا اطراف عکس وجود دارد. این فاکتورهای غیر معمول می تواند واقعا زیبایی عکس را از بین ببرد و همین باعث اهمیت پیدا کردن تغییر اندازه عکس می شود. اکثر نرم افزارها این قابلیت را دارند و اصلا هم سخت نیست بعضی مواقع فقط حذف کردن حاشیه هم کافیست. اما هوشمندانه است که قبل از اینکه هر تغییری را بر روی فایل اصلی عکس انجام دهید، ‌کپی از این فایل بردارید و تغییرات را بر روی فایل کپی انجام بدهید، بخصوص وقتی با فنون روتوش عکاسی چندان آشنایی ندارید.
ثابت کردن رنگ عکس
این مورد بدون شک یکی از مهمترین معیارهای روتوش عکس است. وقتی که عکس می گیرید اگر‌ نحوه ی نورپردازی عکس چندان مناسب نباشد ، می توانید با روتوش عکس رنگ و نور را ثابت کنید، اکثر ابزارهای روتوش عکس گزینه ی تثبیت رنگ را در خود دارند، شما می توانید به کمک این ابزارها نور عکس را به دلخواه خود دستکاری کنید و یا آن را روشن تر کنید، همه اینها را می توانید با گزینه های آن برنامه انجام دهید. اصول تثبیت رنگ شفافیت، ‌کنتراست و تعادل رنگ است که همه این موارد می تواند با ویرایش عکس تثبیت شود. اما توصیه می کنیم که زیاد هم عکس را دستکاری نکنید، فقط در حدی که بخواهید عیوب عکس را بر طرف کنید، چون زیبایی یک عکس در این است که در واقع عکس طبیعی جلوه کند.
از بین بردن قرمزی چشم در عکس
البته می توان گفت که اکثر نرم افزارها این قابلیت را دارند که قرمزی چشم را در عکس از بین ببرند. یک عکس از هر نظر باید بدون نقص باشد اما حتی قرمزی چشم هم می تواند بی نظیر بودن عکس را خراب کند. بر طرف کردن این نقص هیچ کاری ندارد، و چندان هم وقت گیر نیست به راحتی کلیک کردن بر روی چند مورد برای برطرف کردن این نقص عکس کافی است. 
با دیگر قابلیت های روتوش عکس آشنا شوید
ویرایش عکس می تواند به آسانی مراحلی که در بالا گفته شد پیاده شود و یا می تواند بسته به نرم افزاری که استفاده می کنید، ویرایش حرفه ای تری هم داشته باشید. اما آنچه که در ابتدای کار به نظر می رسد، خیلی شاید سخت تر از آنچه باشد که در عمل خود را نشان می دهد. این تمرین ها را بر روی عکس ها و فایل های کپی انجام دهید ، آخرین کاری که باید انجام دهید این است که به دقت عکس خوبی را روتوش کنید. وقتی بدانید که کدام نرم افزار برای شما راحت تر است ، پس روتوش عکس دیگر برای شما کاری ندارد. خیلی موارد دیگر هست، که می تواند عکس شما را بهتر ویرایش کند اما مواردی که در بالا به آنها اشاره شد پرکاربردترین آنها است و وقتی که به آنها اشراف پیدا کردید دیگر وقت آن رسیده است که کمی حرفه ای تر عمل کنید حالا با دانستن این نکات می توانید به کار روتوش عکس ادامه دهید.
هنگام روتوش عکسها باید به نکات زیر دقت داشته باشید‌:
۱ – چهره فرد نباید تغییر کند . خیلی وقت ها حتی زیبا کردن چهره باعث نارضایتی مشتری می شود .چون او عکس خود رامی خواهد نه کس دیگری . پس نباید در این زمینه افراط شود.
۲ – عمق چهره را نباید از بین برد  در بسیاری از کارها دیده می شود که صورت کاملا صاف شده و به خاطر اعمال پلاگین های مختلف نتیجه کار صورت به شکل کاملا تخت در می اید . 
۳ – صاف کردن صورت برای آقایان همیشه مطلوب مشتری نیست پس نیاز نیست که همه چین و چروک ها حذف شود. بنابراین بهتر است لایه هایی که برای از بین بردن چین و چروک استفاده کرده اید را با Opacity متوسط به تصویر اعمال کنید. و نهایتا نتیجه یک کار خوب اینه که  شکل فرد به حالت مصنوعی در نیاد
 
16Simple%20Tips%20for%20photo%20retouching%20and%20smoothing - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
نکات و ترفندهای مفید فتوشاپ برای روتوش عکس
وقتی صحبت طراحی در فتوشاپ به میان می آید، راه های مختلفی برای دست یابی به یک نتیجه مشابه مطرح می شود، مخصوصا زمانی که موضوع روتوش عکس باشد. طراحان از تکنیکی که کار با آن برایشان راحت تر است استفاده می کنند. این مقاله در مورد تکنیک ها و ترفندهایی پوشش می دهد که طی تجربیات متعدد و مختلف در طراحی کسب کرده ام. در زیر تکنیک های ذکر شده در این مقاله را به اختصار نام می برم:
– مشاهده بخش اول این مقاله
– رنگ پوست
– هماهنگ سازی رنگ های پوست
– کاهش نویز
– ایجاد نمای رترو با Curves
– شناسایی لایه ها
– حفاظت از منابع
– نمای Classy Sepia
– موقعیت یابی دقیق
– اعمال چندین Layer Styles
رنگ پوست
اگر پس از روتوش رنگ پوست مناسب و خوب نیست، این ممکن است به دلیل رنگ کلی تصویر باشد. شما می توانید با کمک New Adjustment Layer > Hue/Saturation این مسئله را کنترل کنید. روی ماسک کوچک کلیک کنید و کلیدهای Control + I را فشار دهید تا ماسک معکوس شود
 
1Tips%20retouching%20a%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
با استفاده از رنگ سفید و یک براش نرم، روی پوست را نقاشی کنید. برای تنظیمات، حالت Standard را به "Reds" تغییر دهید (در منوی Hue واقع در Adjustment layer)، سپس از لغزنده های Hue, Saturation و Lightness برای تنظیم رنگ پوست استفاده کنید. حالا گزینه "Yellows" را انتخاب کرده و رنگ پوست را بهبود ببخشید. انتخاب رنگ دقیقا به مواد تصویر بستگی دارد. این کار را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید به نتیجه مطلوب دست پیدا کرده اید
 
2Design%20Tips%20for%20a%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
یک آفتاب سوختگی و یا سرخ شدگی پوست می تواند یک پورتره را خراب کنید، مخصوصا اگر یک فرد با رنگ پوستی با کنتراست بالا نزدیک فرد دیگر باشد. فتوشاپ دارای ابزاری برای اصلاح این مسئله است: "Match Color" راهکاری برای کنترل رنگ های پوست است. تصویر خود را باز کرده و از ابزار Quick Selection دور قسمت های قرمز پوست را انتخاب کنید. برای کم یا حذف کردن قسمت هایی از انتخاب، می توانید کلید Alt را فشار دهید. به مسیر Select > Modify > Feather رفته و مقداری حدود ۱۵ پیکسل را وارد کنید. کلیدهای Control + J را فشار دهید تا انتخاب کپی شود.
 
3In%20retouching%20and%20drawing%20a%20picture%20of%20how%20things%20should%20be%20noted - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
با همان تکنیک قبل، قسمت های قرمز نشده پوست را کپی کنید. در مرحله بعد، باید بین لایه اصلی و لایه ای که می خواهید ویرایش روی آن انجام شود تفاوت وجود داشته باشد، بنابراین نام هر دو لایه را تغییر دهیدریال برای این کار کافی است روی نام لایه دوبار کلیک کرده و نام مورد نظر را تایپ کنید. من نام لایه ها را به "Beautiful skin" و "Reddened skin" تغییر دادم.لایه تصویر با پوست قرمز را انتخاب کرده و به مسیر Image > Adjustments > Match Color بروید. سند فعلی را به عنوان "Source" و beautiful skin را به عنوان "Layer" انتخاب کنید. افکت را با استفاده از لغزنده های "Luminance" و "Color Intensity" واقع در قسمت Image Options کنترل کنید. وقتی تغییرات را تایید کردید می توانید میزان شدت افکت را با استفاده از تنظیم میزان Opacity کنترل کنید.
 
4Retouching%20and%20drawing%20a%20picture - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
تصاویر نویزدار اصلا مطلوب نیستند. یک راه برای کاهش نویز استفاده از channel ها است. لایه background را کپی کنید (Control + J)، سپس به پنل Channels بروید و کانالی را که حداقل میزان نویز را نشان می دهد انتخاب کنید. این کانال را روی آیکون "New Channel" واقع در قسمت پایین پنل Channel بکشید، سپس به مسیر Stylize > Find Edges بروید. حالا یک فیلتر Gaussian Blur با radius حدود ۳ پیکسل به آن اعمال کنید.
 
5Designing%20a%20photo%20retouching%20software - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
در حالی که کلید Control را نگه داشته اید روی تصویر کوچک کانال جدید کلیک کنید تا محتویات آن انتخاب شود. "RGB channel" را انتخاب کنید سپس به پنل Layers بازگردید. در حالی که پس زمینه کپی انتخاب شده است روی آیکون "Add Layer Mask" کلیک کنید. روی تصویر کوچک لایه کلیک کرده و به مسیر Filter > Blur > Surface Blur بروید. لغزنده های Radius و Threshold را حرکت دهید تا نویز تا حد امکان کاهش پیدا کند.
 
6Types%20and%20design%20a%20photo%20retouching%20software - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
ایجاد نمای رترو با استفاده از Curves
به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Curves بروید و از RGB به Reds تغییر حالت دهید. سپس خط را برای سایه ها کمی به سمت پایین و برای سایه روشن ها کمی به بالا حرکت دهید تا یک منحنی S شکل ایجاد شود. همین کار را برای Greens نیز انجام دهید. برای Bluesریال سایه روشن ها را کمی به پایین و سایه ها را کمی به بالا حرکت دهید تا یک منحنی S معکوس ایجاد شود. حالا سایه ها باید کمی متمایل به آبی و سایه روشن ها کمی متمایل به زرد شده باشد.
 
7Drawing%20a%20picture%20of%20application - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
یک لایه جدید اضافه کرده و آن را با رنگی به کد ۰۰۰۰۶۶ (RGB 0, 0, 102) رنگ آمیزی کنید. blending mode را در حالت "Exclusion" قرار دهید. حالا لایه background یا پس زمینه را کپی کرده (Control + J) و blending mode این لایه کپی را به "Soft Light" تغییر دهید. برای اینکه شدت افکت به طور کلی کاهش پیدا کند، بالاترین لایه را انتخاب کرده و سپس در حالی که کلید Shift را نگه داشته اید روی کپی پس زمینه کلیک کنید، در نتیجه هر دو لایه انتخاب می شود. شما می توانید آنها را درون فلدر قرار دهید. برای این کار پس از انتخاب لایه های مورد نظر کلیدهای Control + G را فشار دهید. opacity لایه یا فلدر را کاهش دهید. توجه داشته باشید که در فتوشاپ های قبل از ورژن CS5، مجبور بودید opacity هر لایه را به صورت مجزا تغییر دهید
 
8Of%20a%20photo%20retouching%20software - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
شناسایی لایه ها
احتمالا هنگام کار روی پروژه های عظیم با این مشکل مواجه شده اید. نامگذاری معنادار لایه ها در طول یک فرایند طراحی نادیده گرفته می شود. این کار باعث می شود لایه هایی با اسامی مثل "Layer 4" و "Layer 5 Copy 2" داشته باشید که زمانی که می خواهید یک لایه را سریعا پیدا کنید زیاد کمکی به شما نمی کند. فتوشاپ راه حل هایی برای تنبلی های ما ارائه کرده است. برای مثال، شما می توانید با ابزار Move روی عناصری که می خواهید انتخاب کنید کلیک راست کنید؛ حالا می بینید زیر ابزار چه لایه هایی قرار دارد. فتوشاپ لیستی از لایه ها را به شما نشان می دهد که از طریق آن می توانید به راحتی عنصر مورد نظر خود را پیدا کنید
 
9The%20simple%20image%20editing - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
با نگه داشتن کلید Control و کلیک کردن، در حالی که ابزار Move انتخاب شده است، در بیشتر موارد می توانید لایه مربوط به عنصری که ماوس روی آن قرار گرفته است را انتخاب کنید (مگر اینکه فتوشاپ نتواند بین چندین لایه تمایز قائل شود). شما همچنین می توانید در حالی که کلید Control را نگه داشته اید روی تصویر کوچک لایه کلیک کنید تا محتویات لایه به صورت انتخاب بارگذاری شود، خط چین های دور تصویر محتویات لایه و محل آن را نشان می دهد. یکی دیگر از راه های پیدا کردن لایه، کلیک کردن روی آیکون Layer palette's Options، واقع در گوشه سمت راست بالا می باشد. از اینجا شما می توانید سایز تصویر کوچک پیش نمایش لایه را تغییر داده و محتویات تصویر کوچک را در ابعاد و محدوده های لایه متمرکز کنید
 
10Special%20software%20Photo%20Retouching - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
حفاظت از منابع
پلاگین ها باعث صرفه جویی در زمان می شوند، اما آنها کمی گرسنه منابع هستند؛ حداقل، زمان شروع به کار فتوشاپ را طولانی می کنند. ممکن است پلاگین های شما قابلیت هایی داشته باشند که به ندرت ازآنها استفاده می کنید، بنابراین آنها را تا زمانی که نیاز باشد غیرفعال کنید. برای این کار، با رفتن به مسیر Adobe > Adobe Photoshop CS5(یا هر ورژنی که استفاده می کنید) یک فلدر جدید بسازید و نام آن را چیزی شبیه Plugins_deactivated بگذارید.
 
11Software%20simple%20photo%20retouching - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
حالا همه موارد اضافه ای را که برای مدتی به آنها نیاز ندارید را منتقل کنید. وقتی فتوشاپ را مجددا باز کنید آن پلاگین ها دیگر بارگذاری نمی شوند، بنابراین برنامه سریع تر باز می شود. RAM سیستم شما آزاد خواهد شد. چون شما نه پلاگین ها را پاک و نه حذف کرده اید، آنها هر زمان که بخواهید در دسترس شما هستند. اگر به آنها نیاز داشتید، آنها را به فلدر پلاگین بازگردانید.
نمای سپیا یا قرمز متمایل به قهوه ای
نمای sepia یا قرمز متمایل به قهوه ای یک نمای کاملا کلاسیک ایجاد می کند. برای تبدیل یک تصویر سیاه و سفید به یک تصویر قرمز متمایل به قهوه ای، مراحل زیر را دنبال کنید. به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Photo Filter رفته و فیلتر Sepia را با density 100 انتخاب کنید. روی لایه دوبار کلیک کنید تا پنجره Layer Styl باز شود.
 
12Simple%20Tips%20on%20Photo%20Retouching - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
در قسمت پایین پنجره برای گرادیانت اول، در حالی که کلید Alt را نگه داشته اید، لغزنده سفید را به سمت چپ بکشید. با این کار یک نقل و انتقال ملایم بین قسمت های دستکاری شده و قسمت های دستکاری نشده ایجاد می شود. حالا افکت سپیا جذاب و زیبا به نظر می رسد.
 
13Simple%20Tips%20to%20Design%20a%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
موقعیت یابی دقیق
من مطئنم که اغلب شما هنگام قرار دادن عناصر در فتوشاپ در جای خود عصبانی شده اید، اما برنامه فقط سعی می کند به شما کمک کند عنصری را که روی لایه خود قرار دارد را با لبه خارجی سند و یا با لبه یک شئ دیگر ردیف و یا هم تراز کنید. محتوای لایه به سمت حاشیه ها می پرد، حتی اگر بخواهید چند پیکسل فضا در این بین وجود داشته باشد. شما می توانید به صورت موقت با نگه داشتن کلید Control، امکان چسبیدن خودکار یا snap را غیر فعال کنید.
 
14Design%20and%20photo%20retouching%20body - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
اعمال Layer Styles در چندین مرحله
معمولا، Layer Styles ها را می توان تنها یک بار اعمال کرد. برای مثال، اگر شما به مسیر Layer > Layer Style > Drop Shadow بروید، نمی توانید یک drop shadow دوبل، که یکی از آنها دارای زاویه ۱۲۰ و distance 2 و سایز ۲، و دیگری دارای زاویه ۱۸۰ و distance 12 و سایز ۱۲ است ایجاد کنید.  در حقیقت، این کار امکان پذیر است! فقط به یک مسیر انحرافی نیاز داریم. drop shadow اول را به صورت نرمال ایجاد کنید. سپس روی لایه کلیک راست کرده و "Convert to Smart Object" را انتخاب کنید. به این Smart Object می توان یک drop shadow دیگر اختصاص داد، و شما می توانید smart object را به یک smart object دیگر تبدیل کنید. به این ترتیب، شما به آسانی می توانید drop shadow سوم و چهارم را نیز اضافه کنید. بنابراین امکان اعمال چندین استروک نیز وجود دارد.
 
15Design%20a%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
ضمنا، برای قرار دادن یکباره یک یا چند استایل روی لایه، رو علامت FX کلیک راست کرده و گزینه "Create Layer" را انتخاب کنید. حالا می توانید به این استایل فیلتر اعمال کنید، اما آنها به هیچ عنوان قابل ویرایش نیستند
در زیر تکنیک هایی را که در این مقاله پوشش خواهیم داد به طور خلاصه بیان می کنیم: 
– تعریف رنگ ها 
– کنترل کردن فلدرها 
– افکت Split-Toning 
– ویگنت قابل انعطاف 
– روتوش پوست در Camera Raw 
– تنظیمات نور 
– برجستگی های رنگ پریده 
– نمای Dodge و Burn 
– چشم های روشن 
– افکت Orton 
– بهبود انتخاب های Lasso 
– تنظیم محتویات لایه 
– بازگرداندن انتخاب 
– نکات و ترفندهای دیگر 
تعریف رنگ 
اگر می خواهید رنگ های foreground و background را تعریف کنید، از ابزار Eyedropper برای انتخاب رنگ foreground استفاده کنید، سپس جای آن را با رنگ پس زمینه عوض کنید، برای این کار از کلید میانبر X استفاده کنید، سپس رنگ دیگر را انتخاب کنید. اما یک راه ساده تر وجود دارد. ابتدا، رنگ زمینه را انتخاب کنید درست مثل عادت همیشگی خود، سپس با فشار دادن کلید Alt رنگ پس زمینه را تعریف کنید. تنها با یک کلیک به جای تغییر دادن رنگ زمینه، رنگ پس زمینه تعریف خواهد شد.
 
17Create%20a%20retro%20look%20using%20the%20Retouch - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
کنترل کردن فلدرها 
فلدرها به لایه ها ساختار می دهند و آن را سازماندهی می کنند، که این امر زمانی که روی یک ترکیب گسترده و بزرگ کار می کنید اهمیت زیادی دارد. فلدرها اغلب به حالت فشرده هستند به همین دلیل در نگاه اول نمی توانید محتویات آن را مشاهده کنید. این باعث صرفه جویی در فضا می شود، اما همیشه هم مطلوب نیست. اگر بخواهید محتویات لایه های تو در تو را آشکار کنید و یک نمای کلی سریع ارائه شود، کلید Control را نگه داشته و روی یکی از مثلث های کوچک کنار فلدرها کلیک کنید. در وهله اول همه فلدرها گسترده می شوند. مجددا می توانید با استفاده از همان ترفند آنها را فشرده کنید. برای گسترده شدن همه فلدرهای تو در تو درون فلدرها، کلید Alt و Control را فشار دهید. 
 
18Retouching%20a%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
افکت Split-Toning 
با رفتن به مسیر Layer > New Adjustment Layer > Gradient Map دو gradient map بسازید. برای مثال، شما می توانستید یک گرادیانت که از آبی تیره به قهوه ای روشن مایل به زرد و خاکستری و گرادیانت دیگر از قهوه ای تیره به سفید گسترده شده است بسازید. برای تغییر دادن یک گرادیانت، روی آن کلیک کنید تا پنجره “Gradient Editor” باز شود. در این پنجره روی تکه رنگ هایی که انتخاب کرده اید کلیک کرده و color picker را از طریق “Color field” یا زمینه رنگ باز کنید. 
 
19Fine%20retouching%20a%20photo%20in%20Adobe%20Photoshop - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
روی “OK” کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود، روی لایه ای محتوی gradient map دوم کلیک کرده، زیر قسمت “This Layer” لغزنده سمت راست را به چپ حرکت دهید. برای اینکه حرکت لغزنده ملایم تر باشد، همزمان با حرکت دادن لغزنده کلید Alt را نگه دارید. سپس روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود.
 
20Beautiful%20design%20a%20photo%20in%20Photoshop - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
ویگنت انعطاف پذیر 
برای ساخت یک ویگنت غیر مخرب، به مسیر New Adjustment Layer > Levels بروید. تصویر را کاملا تیره و تار کنید، برای مثال، مقدار Highlights را به ۸۰ تغییر دهید. حالا با یک براش سیاه رنگ مرکز لایه ماسک را روشن کنید. به جای استفاده از براش برای نقاشی کردن، می توانید از ابزار Elliptical Marquee استفاده کرده و انتخاب را با رنگ سیاه رنگ آمیزی کنید. 
 
21Design%20a%20photo%20using%20Photoshop%20software - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
شما می توانید از ابزار Move برای تنظیم محل ویگنت، هر چند بار که لازم است، استفاده کنید، و یا آن را با استفاده از “Gaussian Blur” مات کنید. شما همچنین می توانید میزان تیرگی را کم و زیاد کنید. برای این کار، مجددا پنجره Levels Adjustment را باز کنید. 
روتوش پوست در Camera Raw 
یک عکس در Camera Raw باز کنید (برای این کار به Bridge رفته و روی عکس کلیک راست کنید و از منو “Open in Camera Raw” را انتخاب کنید). به طور کلی، شما می توانید از ابزار Spot Healing Brush و دیگر ابزارها و لغزنده ها برای بهبود تصویر استفاده کنید. وقتی نتیجه مورد نظر خود را به دست آوردید، کلید Shift را نگه دارید و روی “Open Object” کلیک کنید. حالا تصویر به عنوان یک Smart Object روی یک لایه جدید قرار خواهد گرفت.  شما همچنین می توانید روی لینک آبی رنگی که در قسمت پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید، سپس پنجره “Workflow Options” باز خواهد شد. از آنجا، می توانید تنظیمات دیگر را نیز کنترل کنید. مطمئن شوید “Open in Photoshop as Smart Object” فعال است، سپس روی “OK” کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده و عکس باز شود (بدون نگه داشتن کلید Shift) 
 
22Retouching%20a%20photo%20using%20Photoshop%20software - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
روی لایه کلیک راست کرده و گزینه “New Smart Object via Copy” را انتخاب کنید، سپس با دو بار کلیک کردن روی آیکون لایه، پنجره Camera Raw را باز کنید. مقدار “Clarity” را به ۱۰۰- تغییر داده و روی دکمه OK کلیک کنید. کلید Alt را نگه داشته و روی دکمه “Create Layer Mask” کلیک کنید، سپس با استفاده از یک براش نرم روی پوست بهبود یافته را نقاشی کنید. از لغزنده opacity برای کنترل میزان روتوش استفاده کنید.
 
23Simple%20Tips%20on%20body%20image%20retouching%20and%20smoothing - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
تنظیمات نور 
اگر می خواهید مقداری تغییر مجازی روی روشنایی تصویر ایجاد کنید، سپس تصویر را خنثی کنید، به مسیر Select > Color Range بروید و Select را در حالت “Highlights” قرار دهید. محتویات انتخاب را کپی کنید (Control + J). مجددا لایه background یا پس زمینه را فعال کنید، این بار “Shadows” را انتخاب کنید. مجددا آن را کپی کنید (Control + J)، و پس از آن blending mode را به “Screen” و highlights را به “Multiply” تغییر دهید. 
 
24Identify%20layers%20in%20retouching%20a%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
بسته به محتوای لایه، مقدار opacity را به ۳۰ درصد کاهش دهید. ممکن است اینجا “Shadows/Highlights” کمک کننده باشد. یک لایه جدید اضافه کرده و آن را با یک رنگ خاکستری خنثی رنگ آمیزی کنید و blending mode آن را در حالت “Overlay” قرار دهید، نور با کیفین مورد نظر را با ابزارهای Dodge و Burn نقاشی کنید. مجددا، یک لایه جدید دیگر اضافه کرده و blending mode آن را به “Soft Light” یا “Overlay” تغییر دهید، سپس با یک براش با opacity کم، با رنگ سیاه و سفید روی این لایه را نقاشی کنید. 
 
25Identify%20layers%20in%20drawing%20a%20picture - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
برجستگی های رنگ پریده 
برای یک برجستگی رنگ پریده، لایه background را کپی کرده و blending mode آن را به “Screen” تغییر دهید. به مسیر Image > Adjustments > Desaturate یا “Black & White” و سپس “Shadows/Highlights” رفته تا شدت افکت بیشتر شود. تنظیمات دقیق می تواند بسته به محتویات تصویر تغییر پیدا کند. 
 
26The%20use%20of%20plug in%20design%20and%20photo%20retouching - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
افکت مورد نظر کل تصویر را پوشش دهد، مگر اینکه در حالی که کلید Alt را نگه داشته اید روی دکمه “Create Layer Mask” کلیک کرده و سپس قسمت های رنگ پریده را با ابزار براش و رنگ سفید نقاشی کنید. شما می توانید شدت افکت را با لغزنده opacity کنترل کنید. 
 
27Touch colored%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
نمای Dodge And Burn 
کلیدهای Shift + Control + Alt + E را فشار دهید تا لایه ها کپی و با هم ترکیب شوند، سپس blending mode را به “Vivid Light” تغییر دهید. از کلیدهای Control + I برای معکوس کردن محتویات لایه استفاده کنید، و به مسیر Filter > Blur > Surface Blur بروید و مقدار radius را به ۷۰px و threshold را به ۴۰ تغییر دهید. کلید Shift + Control + Alt + E را فشار دهید، لایه زیرین را پاک کنید و blending mode را در حالت “Overlay” قرار دهید. یک Gaussian Blur اعمال کنید تا حاشیه ها کمی ملایم تر شود، سپس به مسیر Image > Adjustments > Desaturate بروید. 
 
28Application%20plug in%20retouching%20photos - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
روشن کردن چشم ها 
برای اینکه چشم ها براق تر به نشر برسد، به مسیر New Adjustment Layer > Exposure بروید. لایه ماسک را با رنگ سیاه پر کنید، سپس با رنگ سفید روی عنبیه چشم ها و با رنگ سفید روی مردمک ها را نقاشی کنید. blending mode لایه تنظیم کننده را به “Luminosity” تغییر دهید. در پنجره exposure، مقدار gamma را افزایش دهید تا ساختار عنبیه کتراست بیشتری پیدا کند. همچنین سعی کنید مقدار Offset را نیز تغییر دهید. 
 
29The%20use%20of%20plug in%20design%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
افکت Orton 
با افکت Orton، ورژن های شارپ و مات شده یک عکس با هم ترکیب می شوند. لایه background یا پس زمینه را کپی کنید (Control + J)، سپس به مسیر Image > Apply Image بروید. blending mode را به “Screen” تغییر داده و روی دکمه OK کلیک کنید. مجددا لایه فعلی را کپی کنید (Control + J). با رفتن به مسیر Filter > Blur > Gaussian Blur، یک Gaussian Blur به این کپی اعمال کنید. مقداری که وارد می کنید به سایز تصویر شما بستگی دارد. اشکال همیشه باید کمتر مات شوند. blending mode را به Multiply تغییر دهید. 
 
30Apply%20Layer%20Style%20design%20photo - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
بهینه سازی انتخاب های Lasso 
بسیاری از کاربران (حتی حرفه ای ها) به دلیل انتخاب های ساده، ابزار Lasso Selection را به ابزار Path ترجیح می دهند. برای تغییر ابزار به Polygon Lasso در حین کار، می توانید از کلید میانبر Alt استفاده کنید. برای اینکه به همان ابزار قبل بازگردید مجددا کلید Alt را فشار دهید. 
 
31Apply%20Layer%20Styles%20in%20retouch%20photos - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
تفاقی که اغلب رخ می دهد این است که هنگام زوم حاشیه های تصویر قابل مشاهده نیست. برای گردش روی تصویر هنگام زوم می توانید از کلید space استفاده کنید. هنگامی که این کلید را فشار می دهید، نشانگر ماوس تبدیل به ابزار دست می شود، حالا می توانید تصویر را حرکت داده و به هر قسمت از آن که می خواهید بروید. 
تنظیم چیدمان محتویات لایه 
بعضی از قسمت ها در فتوشاپ به ندرت مورد توجه قرار می گیرند. این یکی از آنها است. اگر شما ابزار Move را فعال کنید، علایم عجیب و غریبی را در قسمت نوار تنظیمات، کنار Auto-Select و Transform controlsمشاهده می کنید که به آنها ابزارهای Align گفته می شود. 
 
32Layer%20Styles%20applied%20in%20different%20Retouching%20Photos - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
اگر فقط یک لایه را انتخاب کنید، ابزار Align نمی تواند کاری انجام نمی دهد، اما اگر دو یا تعداد بیشتری لایه انتخاب کنید، سپس می توانید چیدمان محتویات لایه را با این کلیدها تنظیم کنید. 
بازیابی انتخاب ها 
اغلب، در حین کار روی یک بخش مهم، تصادفا با یک کلیک انتخبا را از دست می دهید. شما می توانید با فشار دادن کلیدهای Shift + Control + D بخش اعظم انتخاب را بازیابی کنید. همچنین می توانید از کلیدهای میانبر (undo (Control + Z و یا برای بازگشتن به چند مرحله قبل از کلیدهای Control + Alt + Z استفاده کنید.  به هر حال، شما می توانید کلید Alt را نگه دارید تا عناصری از انتخاب در هر زمان که می خواهید از آن کم شود، و یا با نگه داشتن کلید Shift برای اضافه کردن به انتخاب استفاده کنید. فشار دادن هر دو کلید یک انتخاب متقاطع خواهید داشت. انتخاب های مهم که ممکن است بعدا به آن نیاز پیدا کنید را می توانید با رفتن به مسیر Select > Save Selection ذخیره کنید. 
 
33Different%20design%20and%20retouching%20photos%20with%20Photoshop - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
برای دانلود فایل این مطلب به صورت PDF روی لینک زیر کلیک کنید
 
Click%20This%20andisheh%20no - در رتوش و طراحی یک عکس به چه نکاتی باید دقت کرد
 
 

ارسال نظر


هجده − 13 =