آتلیه اندیشه نو ، عضو تایید شده تجارت الکترونیک اول

 

نحوه ظهور نگاتیو عکاسی


نحوه ظهور نگاتیو عکاسی

کیسه تاریک ظهور فیلم را روی میز بگذارید و تانک ظهور، درب، قرقره، قوطی فیلم بازکن و قیچی خود را قبل از بستن آن، داخل کیسه قرار دهید. به خاطر بسپارید که هر وسیله را کجای کیسه قرار می دهید، چون داخل کیسه باید با حس تان عمل کنید.
 
ظهور نگاتیو
 
بازوهایتان را داخل آستین های کسیه قرار دهید. این کار بهتر است در یک اتاق تاریک انجام شود، اما اگر چنین اتاقی ندارید می توانید از همین کیسه ها که نور داخل شان نمی رود هم استفاده کنید.

 

بازدید ادامه مطالب با کلیک روی این مطلب
 ظهور نگاتیو 

ااتاق تاریک ظهور
 
قسمت بالای حلقه فیلم تان را با قوطی فیلم بازکن باز کنید و فیلم را بیرون بکشید.
 
کشیدن بیرون فیلم
 
قسمت باریک فیلم را – که به آن لیدر می گویند – ببرید.
 
بریدن فیلم برای ظهور
 
قرقره را پیدا کنید و انتهای فیلم را داخل گیره آن قرار دهید. در حالی که پایین فیلم را ثابت نگه داشته اید با چرخاندن بالای قرقره فیلم را روی آن قرار دهید و لبه های فیلم را تنظیم کنید.
 
ظهور خودکار عکس
 
چرخاندن قرقره را ادامه دهید تا فیلم به طور کامل دور قرقره پیچیده شود.
 
قرقره ظهور نگاتیو
 
قرقره را داخل تانک ظهور قرار دهید و درب آن را ببندید.
 
قرقره و تانک نگاتیو
 
 
دقت کنید که قبل از اینکه تانک را از کیسه خارج کنید درب آن کاملاً بسته شده باشد.
 
تامکر طهور نگاتیو
 
ماده ظهور را طبق دستورالعمل روی بطری آن، با آب گرم مخلوط کنید. درجه حرارت ماده ظهور را تنظیم کنید. معمولاً درجه حرارت ۶۸ درجه فارنهایت توصیه می شود اما تا حدود ۷۵ درجه فانهایت هم می شود آن را گرم کرد.
 
مواد ظهور نگاتیو
 
ماده ظهور را بالای درب تانک بریزید و درپوش کوچک پشت آن را بپیچانید. تانک را روی میز قرار قرار دهید تا هر گونه هوای داخل آن خارج شود. مدت زمان ظاهر شدن فیلم را با توجه به دستورالعمل روی جعبه فیلم اندازه بگیرید. به محض اینکه ماده ظهور را داخل تانک ریختید کورنومتر را استارت کنید.
 
ماده ظهور نگاتیو
 
تانک را به مدت ۱۰ ثانیه تکان دهید و سپس بگذارید ۳۰ ثانیه استراحت کند. این روند را تا وقتی که زمان فرایند ظاهر شدن به پایان برسد تکرار کنید.
 
تانک و مواد ظهور نگاتیو
 
فراموش نکنید که بعد از هر تکان دادن، وقتی مخزن را روی میز می گذارید آهسته به آن ضربه بزنید تا هوای داخل آن خارج شود.
 
ظهور یک نگاتیو
 
ماده ظهور را برای استفاده بعدی داخل بطری بریزید. وقتی که کل ماده ظهور را بیرون ریختید فرایند را متوقف کنید و تانک را با آب پر کنید. دمای آب ترجیحاً همان دمای ماده ظهور باشد. درپوش را ببندید و تانک را به مدت ۳۰ ثانیه تکان دهید سپس آب آن را خالی کنید.
 
ظهور نگاتیو در خانه
 
تانک را با ماده ثبوت پر کنید. درپوش آن را ببندید تا هوا داخل آن بماند و هر ۳۰ ثانیه یکبار به مدت ۱۰ دقیقه آن را تکان دهید. ماده ثبوت را از تانک خارج کنید و برای استفاده بعدی داخل یک ظرف بریزید
قرقره فیلم را با پر کردن آب داخل تانک بشویید و آن را تکان دهید تا همه مواد شیمیایی از آن شسته و پاک شود. درب تانک را باز کنید و فیلم را به مدت ۱۰ دقیقه زیر شیر آب بشویید. حلقه فیلم را در محلول فتو فلو فرو کنید و فیلم را از قرقره خارج کنید. محلول فتو فلو باعث می شود که آب از فیلم خارج شود. با انگشت تمیز تان مایع اضافه روی فیلم را بگیرید. از یک گیره لباس استفاده کنید و نگاتیو هایتان را آویزان کنید. یک گیره دیگر هم به پایین نوار نگاتیو اضافه کنید تا وزن بگیرد و صاف بماند. فیلم بعد از حدود یک ساعت خشک می شود.
 
چاپ نگاتیو در خانه
 
نکات:
روش های زیادی برای ظاهر کردن فیلم وجود دارد و شما می توانید روش دلخواه تان را با تجربه پیدا کنید.
تانک را طبق دستور تکان دهید. درست انجام ندادن این کار باعث می شود فیلم تان درست ظاهر نشود یا کنتراست پایینی داشته باشد.
پروسه ظاهر کردن را روی فیلمی که زیاد برایتان مهم نیست امتحان کنید تا عکس های با ارزش تان خراب نشود.
 
نکات چاپ نگاتیو
 
با پیشرفت تکنولوژی و دوربین های عکاسی اما هنوز دوربین های قدیمی که با فیلم های نگاتیو کار میکنند کارایی داشته و طرفداران خود را دارند. در ادامه مطلب به شما ترفندی را آموزش خواهیم داد تا بتوانید به سادگی با نرم افزار Paint ویندوز نگاتیو های دوربین خود را به عکس با کیفیت تبدیل کنید. ابتدا باید از نگاتیو خود اسکن بگیرید. اگر اسکنر در دسترس ندارید میتوانید با دوربین موبایل خود از آن عکس بگیرید. دقت داشته باشید هرچه کیفیت عکسی که میگیرید بیشتر باشد نتیجه کار مطلوب تر خواهد بود. برای باز کردن نرم افزار Paint از منوی Start به All Programs و سپس Accessories رفته و Paint را انتخاب کنید.
سپس عکس خود را با نرم افزار باز کنید.
 
ظهور با برنامه پینت
 
سپس ناحیه ای از نگاتیو را که میخواهید آن را ظاهر کنید را با استفاده از ابزار Select انتخاب کنید و در داخل ناحیه راست کلیک کرده و گزینه Invert Color را انتخاب کنید.
 
ظاهر کردن عکس با پینت
 
نتیجه کار شما را متعجب خواهد کرد، و میتوانید عکس خود را به صورت رنگی مشاهده کنید.
 
ظهور عکس با کامپیوتر
 
این کار را توسط نرم افزار های حرفه ای تر نیز میتوانید انجام دهید. با تنظیمات پیشرفته نتیجه کار بسیار متفاوت خواهد بود.
 
برای دانلود قایل این مطلب به صورت PDF روی لینک زیر کلیک کنید
 
Click This andisheh no.gif (125×70)
 
 

ارسال نظر


14 + پنج =