عکاسی بازی بیلیارد – اسنوکر
عکاسی بازی بیلیارد – اسنوکر

 

billiard snooker sport photo photographer 81 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

عکاس ورزشی ، تبلیغاتی و خبری ، مهندس نیما نصیری نائینی از گروه آتلیه عکاسی اندیشه نو

 

برای مشاهده صفحه های اجتماعی ما ، روی آیکون های زیر کلیک کنید

telegram download buttom 300x295 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر   instagram - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر     com aparat - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر     youtube icone 5846 96 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر    facebook logo 4 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر   twitter%20logo%20ateliyer - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر    google plus icon  circle iconset  martz90 20 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

تلفن تماس : ۰۹۱۹۴۹۲۹۵۰۹

کلیه حق و حقوق مادی و معنوی تصاویر این صفحه مربوط به عکاس و مجموعه آتلیه عکاسی اندیشه نو میباشد

استفاده از تصاویر بدون ذکر نام مجموعه و عکاس و کسب اجازه غیر قانونی میباشد

 

باشگاه ورزشی بیلیارد کسری ( اسنوکر ، دارای کادر آموزشی خانم و آقا  )

تهران ، اقدسیه ، بزرگراه ارتش ، بلوار اوشان ، خیابان رضوان ، باشگاه بیلیارد طاق کسری

 

billiard snooker sport photo photographer 77 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

Billiard Snooker – sport photo – photographer nima nasiri – taghe kasra sport Club – photography andisheh no

نیما نصیری ، عکاس مسابقات و بازی های آزاد بیلیارد ، اسنوکر

اسنوکر ( به انگلیسی: Snooker ) شکلی از بیلیارد است که روی میز بزرگی پوشیده از پارچهٔ فلانل که دارای شش حفره است بازی می‌شود. چهار سوراخ در چهارگوشه میز و دو سوراخ دیگر در وسط کنارهٔ میز قرار دارند . رنگ سبز رویه میز نشانی از دورانی‌ست که بازی بر روی چمن انجام می‌شده‌است ؛ در آن زمان ضربه‌ها با عصا زده می‌شده و بعدها به میزهای کنونی و با چوب‌های حرفه‌ای‌تر تکامل یافته‌است . اسنوکر در لغت به معنی زشت‌ترین زشت‌ها است ( snoker ) و از این رو به نام آن یک o اضافه کردند و به نام جهانی ( Snooker ) تبدیل شد

 

billiard snooker sport photo photographer 73 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

Billiard Snooker – sport photo – photographer nima nasiri – taghe kasra sport Club – photography andisheh no

 

میزهای این بازی در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود از جمله ۱۰ ft × ۵ ft, 9 ft × ۴٫۵ ft, 8 ft × ۴ ft, 6 ft × ۳ ft و ۴ ft × ۲ ft. معمولاً درازای میز دوبرابر پهنای آن است .

اندازه میز استاندارد برای بازی‌های رسمی ، ۱۱ فوت در ۵ فوت (معادل ۳۳۵/۲۸ در ۱۵۲/۴ سانتی‌متر) است که شامل ۶ سوراخ در کناره هاست . ۴ سوراخ در کنج‌ها و دو سوراخ در وسط باند طولی قرار دارند. طول میز بیلیارد در سمت راست و چپ به اندازه چند میلی‌متر تفاوت دارد . سمت راست میز که توپ زرد قرار میگیرید بزرگتر و سمت چپ میز که توپ سبز قرار میگیرد کوچکتر است .

این بازی شامل ۲۱ توپ است . ۱۵ توپ قرمز رنگ ، یک توپ مشکی ، یک توپ صورتی ، یک توپ آبی ، یک توپ قهوه‌ای ، یک توپ سبز و یک توپ زرد .

هر توپ قرمز یک امتیاز دارد . سایر توپ‌ها به ترتیب : توپ مشکی = ۷ ، توپ صورتی = ۶ ، توپ آبی = ۵ ، توپ قهوه‌ای = ۴ ، توپ سبز = ۳ و توپ زرد = ۲ امتیاز است .

در ایران به توپ‌ها یا گوی‌های این بازی شار اطلاق می‌شود .

 

billiard snooker sport photo photographer 55 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

Billiard Snooker – sport photo – photographer nima nasiri – taghe kasra sport Club – photography andisheh no

 

داور در ابتدای بازی توپ‌ها را می‌چیند . به این صورت که توپ‌های قرمز به صورتی مثلثی چیده می‌شوند و توپ‌های رنگی در جایگاه مخصوص خود بر روی نقاط سفید رنگ مشخص شده بر روی میز چیده می‌شوند . محل توپ سفید ( که به نام «کیو» نیز شناخته می‌شود ) را بازیکن شروع‌کننده تعیین می‌کند . این محل نمی‌تواند خارج از نیم دایره مشخص شده ( که به D معروف است ) باشد .

قاعده کلی این بازی به این صورت است که بازیکنان بایستی ابتدا تمام توپ‌های قرمز را پاکت کنند ( یعنی داخل سوراخ‌ها بیندازند ) و سپس توپ‌های رنگی را پاکت کنند . برای پاکت کردن توپ‌های رنگی ترتیب خاصی وجود ندارد . البته باید توجه داشت که در صورتی که توپ رنگی پیش از پاکت شدن تمام توپ‌های قرمز وارد سوراخی شوند ، آن توپ به محل اصلی خود در ابتدای بازی بازگردانده خواهد شد امّا در صورتی‌که توپ‌های قرمز تمام شده باشند ، پاکت کردن توپ‌های رنگی تا آخرین آن‌ها ادامه می‌یابد مگر آنکه حریف از ادامه رقابت انصراف دهد و باخت را بپذیرد .

بازیکنی که بیشترین امتیاز را بدست آورد برنده است .

 

billiard snooker sport photo photographer 41 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

عکاس ورزشی ، تبلیغاتی و خبری ، مهندس نیما نصیری نائینی از گروه آتلیه عکاسی اندیشه نو

 

در قوانین نسخهٔ انگلیسی این بازی هر بازیکن پس از زدن هر توپ قرمز مجاز به زدن یک رنگی خواهد بود و حداکثر امتیازی که یک بازیکن قادر به گرفتن آن است ۱۴۷ امتیاز است .

خطاها برای توپ‌های زرد، سبز و قهوه‌ای چهار واحد ، آبی ۵ ، صورتی ۶ و مشکی ۷ واحد است . این خطاها در صورتی که بازیکن به اشتباه به آن‌ها ضربه بزند ( توسط توپ سفید ، دست ، چوب ، رست ) و همچنین بروز خطاهای دیگر در هنگام و در طول ضربه زدن به توپ‌ها اعلام شده‌ است .

اگر توپ سفید هنگام وارد شدن ضربه به هیچ‌یک از توپ‌ها برخورد نکند فُول محسوب شده و ۴ امتیاز برای حریف محسوب خواهد شد .

 

billiard snooker sport photo photographer 15 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

عکاس ورزشی ، تبلیغاتی و خبری ، مهندس نیما نصیری نائینی از گروه آتلیه عکاسی اندیشه نو

 

حالتی که توپ سفید با یک توپ دیگر به هم چسبیده باشند ، به آن تاچ ( یا لمس ) گفته می‌شود و در تاچ با توپ قرمز بازیکنی که نوبت ضربه‌اش است می‌تواند توپ را به هر سمتی که می‌خواهد بزند چراکه در ابتدا ضربه‌ای برای او محاسبه خواهد شد ، لازم است ذکر شود که در هنگام این جداسازی اگه توپی که سفید با آن تاچ شده تکان بخورد خطا ( هل دادن ) رخ داده وابسته به اینکه کدام توپ با سفید تاج بوده ( قرمز ، زرد ، سبز و قهوه ای چهار امتیاز خطا ، آبی=پنج امتیاز ، صورتی =شش امتیاز و سیاه=هفت امتیاز ) میزان خطا محاسبه می‌گردد .

 

billiard snooker sport photo photographer 1 300x200 - عکاسی بازی بیلیارد - اسنوکر

عکاسی تبلیغاتی و ورزشی باشگاه بیلیارد ( اسنوکر ) طاق کسری اقدسیه تهران ( سوهانک )


ارسال نظر


سیزده − نه =