Biography of Iranian Photography Professors
بیوگرافی و معرفی عکاسان حرفه ای ایران

nima nasiri naeini photojournalist photographer computer software engineer iran tehran 9 1 1 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

who am i . i am photographer & engineer

 

nima nasiri naeini photojournalist photographer computer software engineer iran tehran  300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

سید نیما نصیری نائینی ، مهندس تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد و کارشناس عکاسی خبری از دانشکده خبر

سلام و عرض ادب
بنده نیما نصیری

– دارای مدرک دیپلم فنی هنرستان در شاخه برنامه نویسی ( نرم افزار کامپیوتر ) .
– دارای مدرک کاردانی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی .
– دارای مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی .
– دارای مدرک کارشناسی عکاسی خبری از دانشکده خبر .
– و …

از کودکی به عکاسی و تکنولوژی علاقه داشتم و سعی داشتم در این زمینه فعالیت و مطالعه و آموزش داشته باشم .

nima nasiri naeini photojournalist photographer computer software engineer iran tehran 2  300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

nima nasiri naeini Photojournalist – photographer – Computer software engineer – iran tehran – photographer modeling ateliyer andisheh no company

 

دوربین را در ابتدا در دست پدر دیدم و همیشه دوربین فیلمبرداری و عکاسی قسمتی از خاطرات خانوادگی ما بوده و است .

پدر بنده علاقه شدیدی به هنر نقاشی ، عکاسی ، مینیاتور و موسیقی داشت و در تمام این شاخه ها در کنار شغل اداری و سازمانی که داشتند فعالیت حرفه ای داشتند و بنده نیز در کنار او فعالیت داشتم و از سال ۱۳۷۸ به بعد شروع به فعالیت مستقل در مغازه و دفاتر مختلف خود داشتم که تماما اجاره ای بودند .

از سال ۱۳۸۹ به همراه همسرم دفتری را خریداری کردیم و شروع به فعالیت حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری مراسمات کردیم .

 

nima nasiri naeini photojournalist photographer computer software engineer iran tehran 3  300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

سید نیما نصیری نائینی ، مهندس تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد و کارشناس عکاسی خبری از دانشکده خبر

 

به مرور فعالیت های ما دارای تنوع بسیاری شد ، از جمله همایش ، ورزشی ، تبلیغاتی ، سمینار ، خبری ، هنری ، پرتره ، پرسنلی ، مستند ، مدلینگ ، فشن ، صنعتی و … و متوجه شدیم که باید در این هنر اطلاعات و علم و تجربه زیادی آموخت و هرچه بیشتر می آموزی ، بیشتر جای آموزش وجود خواهد داشت و انتهایی ندارد و در این هنر باید هم آموزش دید و هم عمل کرد ، نه آموزش آکادمیک و کتاب کسی را عکاس میکند و نه تعداد زیاد شاتر زدن ، این تجربه و علم در کنار هم است که امروز یک عکاس را از عکاسی عادی مردم با موبایل جدا و متمایز میکند و به مرور او از سطح متوسط به عالی و سبک خاص خود میرسد .

 

nima nasiri naeini photojournalist photographer computer software engineer iran tehran 4  300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

مهندس نیما نصیری ، عکاس خبری ، مدلینگ ، آتلیه ، ورزشی ، صنعتی و تبلیغاتی و مشاور تبلیغات در فضای مجازی

 

همسرم سرکار خانم دنا اسقائی نیز دارای سوابق زیر میباشند .

 

dena esghaei fashion and clothing photographer  300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

سرکار خانم دنا اسقائی ، کارشناس عکاسی مد و پوشاک از دانشکده علمی کاربردی ایران و مدیر آتلیه عکاسی اندیشه نو

 

– دارای مدرک دیپلم بازیگری و عکاسی از هنرستان سوره
– دارای مدرک کاردانی کارگردانی از دانشکده علمی کاربردی
– دارای مدرک کارشناسی عکاسی مد و پوشاک از دانشکده علمی کاربردی
– حضور در نمایشگاه های گروهی
– حضور در پشت صحنه برخی سریال ها و فیلم ها از جمله ورود آقایان ممنوع آقای رامبد جوان با بازی رضا عطاران برای دوره کار آموزی .
– و …

رزومه و برخی کار های قابل نمایش ما در عموم در صفحه زیر موجود است .

https://www.instagram.com/andisheh_no/

این صفحه توسط ما راه اندازی شده و سعی میکنم در این صفحه به معرفی اساتید و دانشجویان فعال در شاخه عکاسی و فعالین در هنر عکاسی در موضوعات مختلف بپردازم .

و خوشحال میشویم عزیزانی که تمایل داشتند برای تکمیل درج مطالب در این صفحه همراه ما باشند .

شاید در ادامه مطالب آموزشی و علمی عکاسی نیز در این صفحه درج گردد .

 

با ما در این کانال زیر همراه باشید

بیوگرافی عکاسان

https://t.me/biophoto

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 01 300x240 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد محمد فرنود ، عکاس خبری جنگ ، زلزله و … در کنار مهندس نیما نصیری نائینی ، دانشکده خبر

بیوگرافی و معرفی
استاد و عکاس بین المللی ، محمد فرنود

درباره جناب آقای محمد فرنود

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 04 300x164 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد محمد فرنود

 

محمد فرنود عکاس ایرانی متولد سال ۱۳۳۷ در سمنان است . او از سال ۱۳۵۴ کار عکاسی خبری را با روزنامه کیهان آغاز کرد .

این عکاس ، کارهای عکاسی را خود چاپ می‌کرد و آرشیوی از عکس‌های زمان جنگ در عملیات‌های مختلف دارد . همچنین در زمینه‌های بین‌المللی صاحب عکس‌های ممتازی است .

او با سفر به کشورهای عربی ، آسیایی و اروپایی ، نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی همراه با چاپ کتاب برگزار کرد و در مسابقات بین‌المللی و نمایشگاه‌های جهانی شرکت فعال داشته و در سال ۱۹۸۲ در یکی از معتبرترین مسابقات عکاسی خبری در هلند world- press دو عکس از کارهای جنگ او به عنوان عکس‌های سال خبری در کتاب سال چاپ شد .

فرنود ، همکاری خود را با آژانس بین‌المللی عکاسی خبری سپیا فرانسه در کنار همکاری با روزنامه کیهان آغاز کرد .

او در دوسالانه‌های عکس و مسابقات عکاسی ، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری و داور فعالیت داشته‌است . همچنین مدرس عکاسی خبری دانشگاه نیز بوده‌ است .

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 03 300x225 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد محمد فرنود

 

فرنود معتقد است هنرمند واقعی کسی است که بی‌هراس ، با کار خود از عقیده‌اش دفاع می‌کند و می‌گوید اگر عکاس و به‌طور کلی هنرمند ، در رابطهٔ مستقیم با واقعیت‌ها قرار نگیرد ، ناچار به تقلید رو می‌برد یا به ضبط دریافت‌ها و برداشت‌های ناقص و سطحی می‌پردازد.

او برندهٔ جوایز مختلف در مسابقات داخلی ، برندهٔ ۲ جایزه عکاسی خبری از مسابقات جهانی عکاسی خبری وردپرس فتو در سال‌های ۱۹۸۲ و ۱۹۹۱ از جنگ ایران و عراق و زلزله منجیل است . چاپ عکس‌های برگزیدهٔ خبری سال در مطبوعات و نشریات جهانی در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ نیز در کارنامهٔ فعالیت‌های این عکاس ثبت شده‌است .

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 07 205x300 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد محمد فرنود

 

فرنود با اشاره به تجربیات خود درزمینه عکاسی جنگ گفت:وقتی عکاس در عمق جنگ حضور دارد نوع نگاه او بسیار متفاوت از عکاسی است که از لایه‌های دیگر جنگ عکاسی می‌کند ومن همیشه سعی کردم از لایه های عمیق جنگ عکاسی کنم. فرنود تاکید کرد:جنگ مدیون عکاسان جنگ و عکاسان جنگ مدیون جنگ هستند. وی عکاسی را نوعی پادشاهی دانست وگفت:عکاسی یعنی پادشاهی و حکومت کردن.یعنی اگر شناخت درستی از پیرامون خود داشته باشید و بتوانید سقف کار خود را بی نهایت انتخاب کنید می‌توانید با عکاسی حکومت کنید. فرنود که از بنیان‌گذاران اصلی تاسیس انجمن‌های ورزشی‌ نویسان ، عکاسان مطبوعات ، عکاسان بحران و انجمن ملی عکاسان ایران است ، عکاسی امروز را نیازمند آسیب‌شناسی جدی دانست .

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 05 300x280 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد محمد فرنود

 

محمد فرنود : عکاسی خبری یعنی حکومت کردن

خبرگزاری فارس: محمد فرنود در نشست تخصصی عکاسی خبری گفت:عکاسی خبری یعنی پادشاهی و حکومت کردن.یعنی اگر شناخت درستی از پیرامون خود داشته باشید و بتوانید سقف کار خود را بی نهایت انتخاب کنید می‌توانید با عکاسی حکومت کنید.

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 02 200x300 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد محمد فرنود

 

به گزارش خبرنگار فارس، محمد فرنود در نشست تخصصی عکاسی خبری که با حضور جمع کثیری از عکاسان جوان و حرفه‌ای در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد به بررسی اهمیت و نقش عکاسی خبری پرداخت و آثار خود را دراین زمینه به نمایش گذاشت. فرنود ابتدا از شهدای عکاس در حادثه هواپیمای سی ۱۳۰ و عکاسانی که جان خود را در جنگ از دست داده اند با یک دقیقه سکوت وذکر فاتحه‌ای یاد کرد و به ذکر خاطرات وتجربیات خود در طول سی ویک سال کار عکاسی خبری پرداخت. فرنود با اشاره به اهمیت عکاسی درجامعه رسانه ای امروز سه ویژگی تولید،مدیریت و بهره برداری از اطلاعات وتصویر را به عنوان سه شاخه کلان در توسعه یافتگی خبری جوامع ذکر کرد و گفت: عکاسی خبری در دنیا قانونمند است و در تمام نظام های در حال توسعه این سه شاخصه کلان برای توسعه یافتگی خبری در نظر گرفته می شود واگر این سه گزینه در جامعه ای رعایت شود می تواند ادعا کند به لحاظ خبری توسعه یافته است. وی به سرعت و کیفیت در عکاسی خبری تاکید کرد و گفت:برای همراه شدن با دنیای رسانه ها، سرعت عمل و کیفیت اثر اهمیت ویژه‌ای دارد وبرای ارتباط با دنیای امروز رسانه ها، باید لوازم حرفه ای عکاسی را به خدمت بگیریم و رفتار رسانه ای خود را تصحیح کنیم تا بتوانیم همگام با جامعه رسانه ای حرکت کنیم چرا که امروز زمان جنگ رسانه ای است و هر کس کارش را به درستی انجام دهد می تواند حرفش را به جهانیان انتقال دهد. محمد فرنود که تجربیات بسیاری در عکاسی جنگ،بحران و مسایل اجتماعی دارد، این روزها درتکاپوی حضور در مسابقات جام جهانی است وخود را برای انجام سناریوی عکاسی از بزرگترین رویداد ورزشی جهان آماده می‌کند.فرنود چندی پیش در سیزدهمین نمایشگاه مطبوعات برای اولین بار نمایشگاهی از پروژه ورزشی خود را به نمایش گذاشت که طی دوسا ل ونیم تهیه کرده بود. این نمایشگاه که از نظر گرافیک،چاپ و عکس مطابق با استانداردهای جهانی بود با حضور آثاری ازعکاسان حرفه‌ای همراه بود که با استقبال فراوانی روبرو شد. فرنود درباره گرایش خود از عکاسی جنگ وبحران به سمت عکاسی ورزشی گفت: سالهای زیادی را به عکاسی از حوادث انقلاب،جنگ و رویدادهای بحرانی پرداختم و امروز عوارض ناشی از آن را پس می‌دهم که برای فرار از تلخی‌های جنگ وبحران گاهی به ورزش پناه می‌برم تا روحم را با شادی، رنگ وهیجان متعادل کنم. فرنود یکی از ده عکاس برگزیده جنگ ایران وعراق و یکی از سه عکاسی است که موفق به تهیه عکس از بصره وتنومه همزمان با کشتار شیعیان توسط رژیم عراق در جنوب این کشور شد. فرنود با اشاره به تجربیات خود درزمینه عکاسی جنگ گفت:وقتی عکاس در عمق جنگ حضور دارد نوع نگاه او بسیار متفاوت از عکاسی است که از لایه‌های دیگر جنگ عکاسی می‌کند ومن همیشه سعی کردم از لایه های عمیق جنگ عکاسی کنم. فرنود تاکید کرد:جنگ مدیون عکاسان جنگ و عکاسان جنگ مدیون جنگ هستند. وی عکاسی را نوعی پادشاهی دانست وگفت:عکاسی یعنی پادشاهی و حکومت کردن.یعنی اگر شناخت درستی از پیرامون خود داشته باشید و بتوانید سقف کار خود را بی نهایت انتخاب کنید می‌توانید با عکاسی حکومت کنید. فرنود که از بنیان‌گذاران اصلی تاسیس انجمن‌های ورزشی‌نویسان،عکاسان مطبوعات،عکاسان بحران و انجمن ملی عکاسان ایران است، عکاسی امروز را نیازمند آسیب‌شناسی جدی دانست وتصریح کرد: عکاسی امروز به جایی رسیده است که اگر با برگزاری نشست‌های تخصصی آسیب‌شناسی نشود آینده خوبی را برای آن نمی‌توان پیش‌بینی کرد. فرنود نزدیک به ۲۴ سال است که با آژانس بین‌المللی سیپا پرس فرانسه همکاری می‌کند وطی این سالها بیش از صدها گزارش تصویری از او در مطبوعات معتبر جهان به چاپ رسیده است. وی جامعه عکاسی خبری درایران را با مشکلات بسیاری روبرو می‌بیند وبا اشاره به قدرت رسانه دردنیای امروز تاکید کرد:عکاسانی که راه درستی را درزندگی حرفه‌ای خود دنبال می‌کنند همیشه با چالش مواجه خواهند بود. وی به تجربه حضور خود درجنگ‌های داخلی لبنان اشاره کرد وگفت: زمانی احساس می‌کردم هرکجای دنیا که هر اتفاقی می‌افتد باید درآنجا حضور داشته باشم واین زمان خامی من در زمینه عکاسی خبری بود تا اینکه یاد گرفتم خبر هیچ گاه تمام نمی شود. محمد فرنود دربخش دیگری از گفته‌های خود به تفاوت سینما وعکاسی پرداخت وگفت:سینما با همه اهمیتی که دارد بازسازی واقعیت است ولی عکاسی خبری واجتماعی خود واقعیت.

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 09 300x216 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد محمد فرنود

 

محمد فرنود : عکاسی خبری یعنی حکومت کردن

وی در ادامه به نقش واثرگذاری وقدرت عکس در زندگی روزمره مردم جهان اشاره کرد وگفت:هیچ هنری به اندازه عکس این چنین درزندگی مردم دخالت نداشته است. فرنود درادامه درخصوص قدرت عکس گفت:عکسها نیازی به زبان ندارند وبا مردم تمام دنیا ارتباط برقرار می‌کنند واین قدرت عکس است. عکسهای فرنود از مردم زلزله زده رودباردر آن سالها در مطبوعات ۱۲۰ کشور جهان به چاپ رسید و کمکهای فراوانی را از سوی آنها به ایران سرازیر کرد. فرنود با بیان این که عکاس ناقل واقعیت به جامعه وافکار عمومی جهان است به عکاسان جوان گفت:زاویه دید هر عکاس با دیگری متفاوت است وعکاسی که از روی دست دیگری عکس می‌گیرد،بهتر است عکاسی را ادامه ندهد. محمد فرنود با انتقاد از تشکیلات اداری درهمکاری با عکاسان گفت:عکاسان وروزنامه‌نگاران بسیار ارزنده ای درایران داریم ولی تشکیلات اداری ما بسیار آماتوری است. وی گفت:عکاسان زمان نمی‌شناسند وهر لحظه هر اتفاقی بیفتد باید خودشان را به محل برسانند ولی در روند تشکیلات اداری ما پنج‌شنبه وجمعه تعطیل است در حالی که مطبوعات جهان خود را با زمان هماهنگ می‌کنند. فرنود گفت:نسل امروز عکاسی ما بسیار فعال است ولی باید مطالعه وکالبد شکافی کند وپیوند خود را با نسل قبلی حفظ کند تا موفق باشد. وی با بیان اینکه عکاس نمی‌تواند سلیقه‌ای رفتار کند و باید صداقت وتعهد در عکاسی خبری واجتماعی دخالت داشته باشد گفت: دردنیای امروز نمی‌توان دور هر حادثه‌ای را سیم خاردار کشید و به عکاس خبری گفت به این واقعه نزدیک نشود چرا که چنین رویکرد وسیاستی، نظام آن حکومت را در بعد رسانه ای زخمی خواهد کرد. در بخش دیگری از این نشست ،دیگر آثار محمد فرنود درباره عکاسی از المپیک های ورزشی،جام جهانی ۹۸ فرانسه و جنگ به نمایش درآمد وبحث وگفتگو در این رابطه ادامه یافت. انتهای پیام

منبع :
https://www.google.com/amp/www.farsnews.com/amp/8503010155

 

زلزله رودبار ، زنی که افراد خانواده اش را از دست داده، می خواهد او را زنده زنده با کسانش در گور کنند ، عکس از محمود فرنود

http://www.bbc.com/persian/arts/020412_la-cy-pictures.shtml

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 10 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

عکاس برتر زلزله بم:‌ گریه می‌کردم و عکس می‌گرفتم
عکس از عطا الله طاهر کناره برنده جایزه دوم تک عکس خبری WORD PREES

عکاس برتر زلزله بم:‌ گریه می‌کردم و عکس می‌گرفتم

عکس از عطا الله طاهر کناره برنده جایزه دوم تک عکس خبری WORD PREES

https://www.alef.ir/news/3960823161.html

 

mohamad farnood photographer biography photojournalists 11 300x226 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی
استاد و عکاس بین المللی ، محمد فرنود
آرزوی سلامتی برای محمد فرنود

او سال پیش یک عمل سنگین و حساس هفت ساعته را تحمل کرده و زیر نظر مراقبت‌های ویژه هفتگی پزشکان بوده و برای آنکه میکروب به استخوان جمجمه تسری نیابد و منجر به تخلیه کاسه چشم نشود؛ دانه دانه سلول‌ها را از چشمش جدا کرده بودند و یک به یک به آزمایش سپرده بودند و هفته گذشته نیز دوباره آزمایش و … مراقبت‌ها.
برای اینکار مجبور شده‌ بودند سه چهارم پلک را بردارند؛ و متاسفانه ماجرا هنوز به پایان نرسیده است؛ فرنود در این روزهای سخت منتظر جراحی دوم است و دارد به پشت سر نگاه می‌کند؛ به زلزله‌ها و سیل‌ها و جنگ‌ها و به مخاطراتی که او را از پا در نیاورد، او دارد پیامدهای تلخ‌ یک زندگی حرفه‌ای را با خود به همه جا می‌کشاند؛ مگر از سایه گریزی هست؟
او دارد مرور می‌کند رویدادهایی را که ما حتی تاب دیدنشان را در عکس‌ها هم نداشتیم.
ما هنوز مثل بیگانه‌ها ایستاده‌ایم؛ البته با چشمانی باز؛ از من رفیق سی ساله او تا آن‌هایی که او را فقط از طریق عکس‌هایش می‌شناسند. البته مثل همیشه استثناهایی هم هستند که بی‌هیاهو راه خود را می‌روند. من باید به عنوان یک دوست و همکار؛ سپاسگزار رئیس فرهنگستان هنر، علی معلم ارجمند باشم و سپاسگزار معاونت مطبوعات خارجی ارشاد که کارهایی کرده‌اند و دنباله ماجرا خواهند گرفت.
می‌گویند عکاسی شیوه‌ای از حس کردن است؛ شیوه‌ای از درک کردن و دوست داشتن و ما بی هر سه این‌ها ایستاده‌ایم.
عکاسی هنر دیدن است؛ و ما هنوز نمی‌بینیم؟ و سرمان بند است به تیتر و سوتیتر و فلاش و گوگل و ایمیل و فلان… عکاسی ثبت حس است. بیائیم با ‌احساس در برابر این حادثه تلخ بایستیم.

منبع :

https://www.akkasee.com/

mohamad farnood photographer biography photojournalists 12 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

نگاه شخصی : استاندارهای بین المللی در جهان رسانه ها – آثار محمد فرنود
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳
محمد فرنود در آخرین جلسه‌ی بخش نگاه شخصی آثارش را در گالری ممیز به نمایش گذاشت .
عکاس : رضا ذاکری

نگاه شخصی : استاندارهای بین المللی در جهان رسانه ها – آثار محمد فرنود
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۳
محمد فرنود در آخرین جلسه‌ی بخش نگاه شخصی آثارش را در گالری ممیز به نمایش گذاشت .

عکاس : رضا ذاکری

منبع :
http://10days.nips.org.ir

mohamad farnood photographer biography photojournalists 13 300x194 - Biography of Iranian Photography Professors

روایت محمد فرنود از عکاسی مستند اجتماعی

روایت محمد فرنود از عکاسی مستند اجتماعی
یازدهمین پاتوق هنری خانه عکاسان جوان با حضور محمد فرنود یکی از نام آورترین عکاسان خبری و مستند ایران در عرصه بین‌ المللی در گالری خانه عکاسان جوان برگزار شد.
روایت محمد فرنود از عکاسی مستند اجتماعی
هنرنامه؛ این نشست با موضوع عکاسی مستند اجتماعی و تاثیر آن در جهان دیروز و امروز ما و همچنین پخش مجموعه‌های عکس فرنود از زلزله رود بار و بازتاب آن در مطلبوعات جهان و همچنین تاثیر این عکس‌ها بر افکار عمومی جهانیان عصر روز چهارشنبه ۴ اذر ماه ١٣٩۴ ساعت ١٨ تا ٢٠ در محل گالری خانه عکاسان جوان و با حضور اساتید ، هنرمندان ، هنرجویان و علاقه مندان به هنر عکاسی برگزار شد.

محمد فرنود ۴ بار دیپلم افتخار هیئت داوران مسابقه جهانی ورد پرس فتو را ازآن خود کرده است در این نشست گفت: در این جلسه عکسهایی از زلزله بم و رودبار و منجیل را که نشریه های بین المللی چاپ کرده شده بود به نمایش درآورد، عکسهای مشهوری که هرکدامشان مملو از احساس همدردی بود، عکسهایی که حتی توانستند بو کمک‌های بسیاری را نیز از کشورهای مختلف برای هم وطنان مان تهیه کنند.

او در ادامه با اشاره به ضعف عکاسی خبری، مستند و اجتماعی گفت: چرا عکاس باید در مکان‌های بحرانی همواره عکس‌هایی بگیرد که نباید در آنها جنازه را به مخاطبان مان نشان دهد؟ این ضعف از مطبوعات ماست که برای نشان دادن فجایع طبقه بندی نشده‌اند. در گذشته تیراژ مطبوعات ما بسیار بالا بود اما امروزه ما با کم بودن تیراژ مطبوعات روبرو هستیم و این کمی تیراژ به خاطر عملکرد ضعیف خود آنهاست.

او ادامه داد: در روزنامه‌های لندن و آمریکا وقتی بحران ۱۱ سپتامبر یا زلزله سونامی رخ داد تمام عکس های منتشر شده از این وقایع در روزنامه هایی که برای این فجایع طبقه بندی شده اند منتشر شد. این کشورها برای خود روزنامه ها و مجله هایی دارند که خشن ترین و بحرانی ترین عکس ها در آن منتشر می شود. از این جهت که در مجله پاری ماچ کشنده ترین عکس های بحران منتشر می شود، اما بلافاصله روانشناسان و گرافیست ها عکس هایی انتخاب می کنند که بار گرافیکی خوبی دارد.

این نشست با پرسش و پاسخ هنرجویان از محمد فرنود به پایان رسید.

منبع :
http://honarnameh.ir/

mohamad farnood photographer biography photojournalists 14 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

افتتاح هفتمین ایونت ۱۰ روز با عکاسان
خانه هنرمندان ایران
از چپ آقایان نصیری ، استاد فرنود و استاد فلاخویی

صفحه اینستاگرام استاد محمد فرنود
👇
mohammadfarnood

آی دی تلگرام جناب فرنود
Mohammad_farnood

 

mehdi falakhoee photographer biography photojournalists 1 300x227 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد مهدی فلاخویی ، مدرس نورپردازی آتلیه ای و تکنیک های نور در عکاسی با فلاش در کنار مهندی نیما نصیری نائینی

صفحه اینستاگرام استاد مهدی فلاخویی
https://www.instagram.com/m.falakhoee/

 

pouria asadi photographer biography photojournalists 01 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد دکتر پوریا اسدی ، عکاس و مدرس دانشگاه و … در کنار مهندس نیما نصیری نائینی ، دانشکده خبر

 

معرفی پوریا اسدی

نام : پوریا

نام خانوادگی: اسدی

سوابق تحصیلی: دارای پذیرش پست داکت از دانشگاه ملی وین، دکترای تیپولوژی گرایش مطالعات شخصیت، فوق لیسانس کارگردانی، لیسانس هنرهای دراماتیک، دیپلم نمایش از هنرستان صدا و سیما ، مسلط به زبان های انگلیسی، آلمانی و مکالمه روزمره فرانسوی. دارای گواهینامه ISO9001 کیفیت در تولید آثار هنری از کشور یونان ۲۰۱۴، دارای گواهینامه دوره تخصصی و بین المللی زبان بدن (سه دوره)

 

pouria asadi photographer biography photojournalists 02 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد دکتر پوریا اسدی

 

سوابق تدریس: عضو اساتید بین المللی دانشگاه آمستردام هلند ITIC، مدرس دانشگاه صدا و سیما در مقطع فوق لیسانس، مدرس دانشگاه سوره مدرس دانشکده خبر، مدرس دانشگاه هنر، مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران-رامسر و تنکابن، مدرس دانشگاه هنر رسام، مدرس دانشگاه فرهنگ و هنر، مدرس انجمن سینمای جوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دارای گواهینامه ISO9001 کیفیت در تولید آثار هنری از کشور یونان ۲۰۱۴، دارای گواهینامه دوره تخصصی و بین المللی زبان بدن (سه دوره)، مدرس دوره آموزشی ارتباط با مشتری به مدت ۱۶ ساعت برای پرسنل برج میلاد تهران، مدرس دوره های تخصصی شخصیت پژوهش ها و تالیفات کتاب با عنوان بی نقاب (رابطه شخصیت با زبان بدن و چهره) انتشارات نوآروان، بررسی عوامل اصلی درتبلیغات کودکان (مقاله علمی پژوهشی)، بررسی عکاسی در روند روزمره زندگی(مقاله)، بوگارتن و زایش استاتییک فلسفی(فصل نامه هنر)، نور در عکس(نقد نورپردازی کلاسیک در عکاسی)

 

pouria asadi photographer biography photojournalists 03 200x300 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار مطرح هنر عکاسی استاد دکتر پوریا اسدی

 

سوابق اجرایی: مشاور دبیر جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰، مشاور تبلیغاتی همایش های میلاد، مشاور تبلیغاتی برج میلاد تهران، دبیر جشنواره جهاد اقتصادی اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران، دبیر نخستین جشنواره سراسری عکس برج میلاد تهران، مشاور کارگردان جشن ۲۰ سالگی همراه اول، کارگردان اختتامییه جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰، مجری همایش بین المللی بانکداری الکترونیک ۹۴ کارگردان و نویسنده سریال ۱۳ قسمتی خاطرات سعدآباد به سفارش سازمان اوج(سینما واریته)، کارگردان مجموعه تلویزیونی غدیر در ۱۳ قسمت به سفارش شبکه اول سیما کارگردان و طراح تیزرهای تلویزیونی و رادیویی، ساخت تیزر شرکت گلوبال پتروتک امارات، ساخت فیلم گزارشی تله کام بارسلونا ۲۰۱۴، ساخت فیلم شرکت هوایی بلولاین برای پخش از شبکه ZDFآلمان، طراح و سازنده فیلم های تبلیغاتی گروه صنعتی سایپا، طراح و سازنده فیلم های تبلیغاتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، طراح و سازنده فیلم های تبلیغاتی مستند وزارت نیرو، طراح و سازنده تیزرهای تبلیغاتی برج میلاد، طراح و سازنده فیلم های تبلیغاتی مستند، کارخانه نورد و لوله اهواز، طراح و سازنده فیلم های صنعتی،تبلیغاتی و هنری، نویسنده و کارگردان بیش از ۲۰ مستند اجتماعی،داستانی،جنگی و… دریافت لوح تقدیر از فستیوال بین المللی هایفست ایروان ۲۰۰۸، برگزیده انجمن کارگردانان خانه تاتر به پاس حضور فعال در عرصه تاتر، دو دوره برگزیده جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ ره یافته به جشنواره عکس مونیخ ۲۰۱۴

منبع :
http://www.artsportal.ir/معرفی-پوریا-اسدی/

آی دی تلگرام استاد پوریا اسدی جهت ارتباط
👇
@pouria_asadi55

صفحه اینستاگرام استاد پوریا اسدی
👇
fototino66

 

hossein chanani photographer biography photojournalists 01 300x206 - Biography of Iranian Photography Professors

حسین چنعانی ، استاد تاریخ شناسی و محقق تاریخ عکاسی ایران و جهان در دانشکده علمی کاربردی و خبر در کنار مهندس نیما نصیری نائینی

 

بیوگرافی و معرفی
جناب آقای حسین چنعانی
استاد تاریخ شناسی و تاریخ نویسی هنر عکاسی

شاید کمتر کسی باشد که تاریخ عکاسی ایران را مورد بررسی قرار دهد و به نام حسین چنعانی نرسد .
حسین چنعانی استاد و مدرس و محقق تاریخ عکاسی ایران و دبیر بسیاری از نمایشگاه ها از جمله دبیر بخش عکس نمایشگاه ” فجر آفرینان ” بوده است .
وی در انجمن عکاسی آبادان نیز فعالیت هایی داشته است .
همچنین وی در دوره های کارشناسی ارشد برخی دانشگاه ها در موضوع پایان نامه ، استاد راهنمای برخی تحقیق های تاریخی دانشجویان میباشد .

 

hossein chanani photographer biography photojournalists 02 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

حسین چنعانی ، استاد تاریخ شناسی و محقق تاریخ عکاسی ایران و جهان در دانشکده علمی کاربردی و خبر

 

در مورد جناب آقای استاد حسین چنعانی اگر بخواهیم به طور کوتاه صحبت کنیم ، کتاب تاریخ عکاسی ایران هستند ، کافیست یک جلسه در کلاس ایشان بنشینید تا به عکاسی نگاه درست تری پیدا کنید .
.
ایشان از روز اول ورود عکاسی به ایران تا امروز را در ذهن خود به طور در لحظه میتوانند مرور کنند و افراد بسیاری در خبرگزاری ها ، روزنامه ها ، اصناف  ، انجمن ها و … که در هنر عکاسی فعالیت داشتند به طور کامل میشناسند .
.
تحقیق های بسیاری در زمینهتاریخ هنر عکاسی ایران و جهان داشتند و بسیاری از تصاویر تاریخی عکاسی شده ایران را در آرشیو خود دارند و زمانی که در کلاس خود تدریس میکنند در کنار تدریس عکس های تاریخی جالبی را به به هنرجوویان خود نمایش میدهند .
.
باعث افتخار است که توانستم از نزدیک با ایشان آشنا شویم .
.
در یک کلام ، انسان شیرینی سخنی هستند که نیاز است هر عکاسی برای شناخت عقبه هنر و شغل خودش و تاریخچه فنون عکاسی به ایشان مراجعه کنند .
.

hossein chanani photographer biography photojournalists 03 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

جناب آقای حسین چنعانی ، عضو انجمن عکاسان ایران

hossein chanani photographer biography photojournalists 04 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران
جناب آقای استاد حسین چنعانی

hossein chanani photographer biography photojournalists 05 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

ششمین دوره ۱۰ روز با عکاسان ایران
جناب آقای استاد حسین چنعانی

hossein chanani photographer biography photojournalists 06 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

جناب آقای حسین چنعانی
استاد تاریخ شناسی و تاریخ نویسی هنر عکاسی

hossein chanani photographer biography photojournalists 07 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

جناب آقای حسین چنعانی
استاد تاریخ شناسی و تاریخ نویسی هنر عکاسی

منبع :

دبیرخانه انجمن عکاسان ایران
نشانی: تهران، خیابان خردمند جنوبی، خیابان نوشهر، پلاک ۱۵ ساختمان شماره ۲ خانه هنرمندان ایران، واحد ۸
تلفکس: ۸۸۳۱۳۰۸۹ (۰۲۱)

وب سایت :
http://nips.org.ir/

پست الکترونیکی رئیس هیئت مدیره: info@nips.org.ir
پست الکترونیکی دبیرخانه: dabirkhaneh@nips.org.ir
پست الکترونیکی بخش خبر: news@nips.org.ir
پست الکترونیکی بازرس: Bazres@nips.org.ir

اولین عصرگاهی یادگاران

اولین نشست عکاسان برجسته و پیشکسوت دوران انقلاب و دفاع مقدس با عنوان « عصرگاهی یادگاران » عصر سه‎شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ با رونمایی از دو مجموعه کتاب­ نفیس عکس « کرمانشاه » و همچنین کتاب عکس « مریم کاظم زاده » از تازه‌ترین مجموعه‌های منتشر شده توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار شد .

منبع :

https://www.farsnews.com/

hossein chanani photographer biography photojournalists 09 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

اولین عصرگاهی یادگاران

hossein chanani photographer biography photojournalists 10 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

از راست ، فرهاد سلیمانی ، محسن شاندیز و حسین چنعانی در نشست دور همی عکاسان جنگ و انقلاب اسلامی

صفحه اینستاگرام استاد چنعانی
https://www.instagram.com/hosseinchanani/

آیدی تلگرام ایشان
HosseinChanani

بیوگرافی و معرفی
استاد بابک برزویه ، پیشکسوت با سابقه عکاسی با موضوعات مختلف

babak borzouye photographer biography photojournalists 01 300x211 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد بابک برزویه ، پیشکسوت با سابقه عکاسی با موضوعات مختلف در کنار مهندس نیما نصیری نائینی و مهدی میرزاد و فاطمه شریفی فرزانه در دانشکده خبر

استاد بابک برزویه ( زاده ۲۳ شهریور ۱۳۴۸ در تهران ) عکاس ، بازیگر و کارگردان است.

وی همکاری با کارگردان‌های مطرحی همچون رسول ملاقلی پور، مسعود کیمیایی و مهران مدیری را در کارنامه خود دارد . برزویه سال ۱۳۷۵ برنده دیپلم و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم برای عکاسی فیلم سفر به چزابه ( ساخته رسول ملاقلی پور ) شد . وی با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی ، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی یکی از فعالترین عکاسان هنری ایران می‌باشد . همکاری با خبرگزاری‌های همچون فارس ، ایسنا ، آنا و مهر جز کارنامه خبری وی می‌باشد . از سال ۹۱ وی با فیلمبرداری و کارگردانی فیلم تئاتر وارد دوره جدیدی از فغالیت‌های خود شده است .

babak borzouye photographer biography photojournalists 02 300x195 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد بابک برزویه ، عکاس سینما ، تلویزیون ، خبرگزاری ، خبری ، ورزشی ، مدلینگ و …

زندگی‌نامه

بابک برزویه در سال ۱۳۴۸ در تهران متولد شد . او با پایان دوره متوسطه تحصیلات خود را در رشته کاردانی هنر در انستیتو مربیان هنر ادامه داد . او دوره کارشناسی عکاسی را در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه تهران به پایان رساند . بعدی از مدتی وقفه و فعالیت‌های هنری برزویه تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی رشته بازیگری / کارگردانی در دانشگاه آزاد ادامه و در سال ۱۳۸۰ موفق به اخذ مدرک در این رشته شد . او از دوره کودکی به هنر علاقه‌مند بود و در سال ۱۳۵۹ در سن یازده سالگی در مقابل دوربین استاد داریوش مهرجویی به ایفای نقش در کنار اساتیدی همچون عزت الله انتظامی پرداخت . او در دوران نوجوانی با توجه به علاقه به رشته عکاسی به این رشته روی آورد و با ادامه تحصیلات خود در این رشته فعالیت‌های خود را به صورت حرفه‌ای در عکاسی خبری ، عکاسی صنعتی و عکاسی هنری ادامه داد .

babak borzouye photographer biography photojournalists 03 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد بابک برزویه ، عکاس سینما ، تلویزیون ، خبرگزاری ، خبری ، ورزشی ، مدلینگ و …

فعالیت هنری
بابک برزویه فعالیت خود را در عکاسی هنری در سال ۱۳۷۶ با عکاسی فیلم ایلیا نقاش جوان شروع کرد و تا امروز عکاسی بیش از ۳۵ فیلم بلند و کوتاه ، بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی و بیش از ۲۰۰ تئاتر را در کارنامه خود دارد .

منبع :
https://fa.wikipedia.org/

babak borzouye photographer biography photojournalists 04 300x199 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد بابک برزویه ، عکاس سینما ، تلویزیون ، خبرگزاری ، خبری ، ورزشی ، مدلینگ و …

بابک برزویه : بسیار عکس ببینید و عکس بگیرید

بابک برزویه : اقتصاد عکاسی بیمار است

به‌نظر شما وضیعت اقتصاد عکاسی، چگونه بهبود پیدا خواهد کرد؟

به‌ نظرم این مشکل نهادینه شده است و باید اتفاق دیگری در جامعه رخ بدهد . نیاز است در ابتدا سواد بصری افراد جامعه بالا برود . متاسفانه در کشور جای بسیاری چیزها با هم عوض شده است .
برای مثال بخش عمده محصولاتی که در سوپر مارکت‌ها به فروش می‌رسد تولیدات سینمایی است .
برای مثال من باید از پشت عکس فلان بازیگر سینمایی دستم را دراز کنم و شامپو از قفسه بردارم .
تا زمانی که این موضوع برطرف نشود و هر چیزی در جای اصلی خودش ارائه نشود ما نمی‌توانیم بگوییم که اتفاق خوبی در این عرصه رقم خورده است . البته تک تک ما وظیفه داریم که به مردم تصویر خوب بدهیم تا به‌مرور چیزهای مورد پسند آن‌ها دگرگون شود .
یکی از اتفاقات خوبی که در یک سال اخیر شاهدش بودیم ، برپایی گالری به وسعت یک شهر بود این رویداد کمک کرد که مردم تهران در دوره زمانی خاصی تصاویر خوبی را ببینند .

منبع :
http://www.nips.org.ir/ViewNews.aspx?NewsID=2889

babak borzouye photographer biography photojournalists 05 300x248 - Biography of Iranian Photography Professors

جزییات بیشتر : نیوشا ضیغمی و امین حیایی در پشت صحنه « آدم باش » به همراه بابک برزویه

استاد بابک برزویه
نمایشگاه‌ها
برپایی و شرکت در بیش از ده‌ها نمایشگاه داخلی و خارجی

نمایشگاه عکس با عنوان ۸ سال با رسول ملاقلی پور در خانه عکاسان ایران ، سال ۱۳۸۱
راهیابی و شرکت در یکصدوچهل و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی عکس ایندبورگ انگلستان ، سال ۲۰۰۶ راهیابی و شرکت در نمایشگاه یازدهمین جشنواره ایتالیا با عنوان مرد و دریا ، سال ۲۰۰۸
برگزاری نمایشگاه آوای دوست در پردیس سینمایی ملت، سال ۱۳۸۹
برگزاری نمایشگاه عکس هفته فیلم ایران در سریلانکا ، سال ۱۳۹۰
برگزاری نمایشگاه عکس رویش در خانه هنرمندان ایران، سال ۱۳۹۱
برگزاری نمایشگاه عکس نقش اول در خانه هنرمندان ایران ، سال ۱۳۹۲
برگزاری نمایشگاه ۱۰ برش از طبیعت در کافه گالری خانه سینما ، سال ۱۳۹۲
برگزاری نمایشگاه قاب ماندگار ؛ منتخب عکس‌های تئاتر در تماشاخانه ایران شهر ، سال ۱۳۹۳
برگزاری نمایشگاه عکس سی نما از سینما ؛ در پردیس گالری ملت ، سال ۱۳۹۳
شرکت در نمایشگاه عکس و چیدمان در خانه هنرمندان ، سال ۱۳۹۵

تألیف کتاب
برزویه در سال ۱۳۸۸ اقدام به انتشار کتاب عکس‌های فیلم محاکمه در خیابان ساخته مسعود کیمیایی نمود .

فعالیت‌های خبری
او از سال ۱۳۶۸ با عکاسی از مراسم ارتحال حضرت امام (ره) به عنوان اولین تجربه حرفه‌ای عکاسی خبری کار خود را در حوزه فعالیت خبری آغاز نمود . وی از آن زمان با خبرگزاذی‌های مختلفی از جمله فارس و ایسنا جام جم به صورت ناپیوسته همکاری دارد . همچنین وی عکاس خبرگزاری مهر از ۸ سال پیش تاکنون می‌باشد .

مسئولیت‌های اجرایی
عضویت‌ها
عضویت در انجمن عکاسان آمریکا IFJ
عضویت در انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران
عضویت در انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران
عضویت در انجمن عکاسان سینمای ایران
عضویت در جامعه اصناف سینمای ایران

سایر مسئولیت‌های اجرایی
مسئولیت واحد انتشارات روابط عمومی وزارت پست و تلگراف و تلفن بمدت ۳ سال
ریاست انجمن عکاسان سینمای ایران بمدت ۵ سال
داور مسابقات عکاسی در جشنواره تصویر سال ، دو دوره
عضویت در شورای عالی داوری خانه سینما ، دو دوره
دبیر بخش عکس بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر سال ۱۳۸۶
داور بخش عکس جشن خانه سینما ، دو دوره
جزوه اساتید برتر دانشگاه پارس

سایر جوایز

کسب دیپلم افتخار و پلاک زرین ششمین جشنواره دفاع مقدس / نفر دوم بخش عکس ، سال ۱۳۷۵
دیپلم افتخار و پلاک زرین هشتمین جشنواره دفاع مقدس بعنوان نفر اول مسابقه عکاسی ، سال ۱۳۷۹
دیپلم افتخار و پلاک زرین نهمین جشنواره دفاع مقدس بعنوان نفر اول عکاسی در بخش مسابقه تک عکس برای فیلم قارچ سمی ، سال ۱۳۸۱
دیپلم افتخار و پلاک نقره‌ای دومین جشنواره عکس دریای ایران در بخش انسان و دریا ، سال ۱۳۸۴
نفر اول بخش عکس گروه نشریات سراسری در دوازدهمین جشنواره مطبوعات ، سال ۱۳۸۴
کسب تندیس عکاس برگزیده بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ، سال ۱۳۸۶
نفر دوم بخش عکس غیر خبری گروه نشریات سراسری در هجدهمین جشنواره مطبوعات ، سال ۱۳۹۰

منبع :
https://fa.wikipedia.org/

babak borzouye photographer biography photojournalists 06 300x224 - Biography of Iranian Photography Professors

فرهاد اصلانی ، مریلا زارعی ، پوران درخشنده و بابک برزویه

babak borzouye photographer biography photojournalists 07 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

عکس های رزومه عکاسی بابک برزویه

babak borzouye photographer biography photojournalists 08 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

عکس های رزومه عکاسی بابک برزویه

نحوه ارتباط با مدل و راحت بودن او جلوی دوربین ، مهمترین نکته در عکاسی مدلینگ

به گفته بابک برزویه ، عکاسی مدلینگ باعث می‌شود بیننده با آن عکس همذات پنداری کرده و خود را جایگزین آن مدل کند و این کار بر صنعت مد تاثیر زیادی دارد .

بابک برزویه مدرس عکاسی ، سابقه فعالیت زیادی در شاخه‌های مختلف عکاسی از قبیل مستند اجتماعی، خبری ، صنعتی و … داشته است . اما بیشترین فعالیت او در زمینه عکاسی سینمایی و تئاتر است . گفت و گوی خبرنگار مد و لباس هنرآنلاین را با او در زمینه عکاسی مدلینگ بخوانید .

عکاسی مدلینگ ایران در چه وضعیتی است ؟

عکاسی مد در ایران با آن تعریفی که از آن هست و روی آن کار می‌شود، غلط و غیرحرفه‌ای است . عکاسی مدلینگ به صورت حرفه‌ای تعریف خاصی دارد اما محدودیت‌های موجود در ایران برای کار در این زمینه ، باعث شده هر کس با هرسلیقه و طرز تفکر این کار را انجام دهد و به همین دلیل تعریف جامعی از آن وجود ندارد . البته در مملکت ما عکاسی مدلینگ هم زیرزمینی است چون عکاس انجمن صنفی اگر مرد باشد نمی‌تواند از خانم عکس بگیرد . بنابراین کسانی که فعالیت زیرزمینی دارند با جرات تبلیغ می‌کنند و خودشان را مطرح می‌کنند .

منبع :
http://www.honaronline.ir/

 

babak borzouye photographer biography photojournalists 09 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد بابک برزویه ، عکاس سینما ، تلویزیون ، خبرگزاری ، خبری ، ورزشی ، مدلینگ و …

استاد بابک برزویه
چه تفاوت‌هایی بین عکاسی مدلینگ ایران و جهان وجود دارد ؟

عکاسی مد ما با استانداردها رابطه ندارد . تنها برندی که در این زمینه حرفه‌ای عمل می‌کند هاکوپیان است که با چند مانکن حرفه‌ای که برای این کار تربیت شده‌اند کار می‌کند .
مانکن بودن فقط داشتن ظاهر و روی خوش نیست . مانکن باید استایل داشته باشد و بداند با لباس خودش را چه‌طور نشان دهد و آن لباس را چه‌طور عرضه کند .
نکته دیگر اینکه با توجه به نسل جدید عکاسان و اینکه عکاسی با آمدن سیستم دیجیتال ، همگانی و سهل‌الوصول شده است هر کسی می‌تواند عکاسی مدلینگ انجام دهد و عوام هم چون نمی‌دانند عکاسی مدلینگ چیست از کار آنها استقبال می‌کنند .
همچنین خیلی از عکاسان وارد عکاسی سینما می‌شوند و با عکس گرفتن از هنرپیشه‌ها به عکاس مدلینگ تبدیل می‌شوند . مردم هم شناخت ندارند و فکر می‌کنند چون آن شخص عکاس سینمایی خوبی است پس عکاسی مدلینگ را هم می‌تواند به خوبی انجام دهد ، در حالی که هرکدام از آنها ساختار ویژه‌ای دارد .

چه نکات مهمی در عکاسی مدلینگ وجود دارد که آن را از شاخه‌های دیگر عکاسی جدا می‌کند ؟

مثل سایر شاخه‌ها نور اهمیت زیادی دارد ، به جز نورپردازی ، فیگور دادن و ارائه فیگور خیلی مهم است . عکاس باید هم عکاسی پرتره را بلد باشد ، هم لباس را بشناسد .
اما از همه مهمتر روابط عمومی است . وقتی عکاسی مدلینگ می‌کنید باید با مدل ارتباط راحت داشته باشید تا او جلوی شما راحت بایستد . خود مانکن هم اهمیت زیادی دارد و باید کارش را بلد باشد . قواعد و روابط عمومی در این زمینه و نحوه ارتباط با مدل و راحت بودن او بسیار مهم است . در عکاسی‌های دیگر مثل اجتماعی ، خبری و … این موضوع اصلا رعایت نمی‌شود .
نسل جدید گمان می‌کند وقتی دوربین به دست دارند حاکم مطلق هستند و می‌توانند بدون اجازه از همه چیز عکاسی کنند ، در حالی که این طور نیست و باید شرایط را بسنجند و با سوژه ارتباط برقرار کنند .

babak borzouye photographer biography photojournalists 10 300x244 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد بابک برزویه ، پیشکسوت با سابقه عکاسی با موضوعات مختلف در کنار مهندس نیما نصیری نائینی و مهدی میرزاد و فاطمه شریفی فرزانه و لیلا عقیلی در دانشکده خبر

به نظر شما عکاسی مدلینگ چه تاثیری بر صنعت پوشاک دارد ؟

در مملکت ما تاثیر زیادی نداشته چون ایرانی‌ها ذهنیتی دارند که تا لباس را از نزدیک نبینند خرید نمی‌کنند . دلیل آن هم ضعیف بودن سواد بصری جامعه ما و آموزش ندیدن آنهاست .
در خارج از ایران وقتی عکاسی مدلینگ انجام می‌شود بیننده با آن عکس همذات پنداری کرده و خود را جایگزین آن مدل می‌کند . این یعنی سواد بصری که در فرهنگ ما وجود ندارد . آنچه هم به عنوان عکاسی مدلینگ اینجا هست با محدودیت زیاد ارائه شده است در نتیجه آنجا یک اتفاقی می افتد که اینجا نمی‌افتد .
به نظر من باید بحث کارشناسی درستی روی این موضوع انجام شود . باید سواد بصری جامعه را بالا ببریم که البته این موضوع خیلی کار می‌برد . مردم ما خاکستری هستند و از رنگ راحت استفاده نمی‌کنند . اگر کسی پیراهن قرمز شاد بپوشد به او نگاه دیگری می‌شود .
باید این فرهنگ را جا بیندازیم و فرهنگ خاکستری را از زندگی حذف کنیم .

آی دی تلگرام استاد بابک برزویه جهت ارتباط
👇
Babakborzouye

 

arash karimi photographer biography photojournalists 01 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

آرش کریمی استاد روانشناسی و تاثیر رنگ در عکاسی در کنار مهندس نیما نصیری نائینی و سرکار خانم لیلا غفاری در دانشکده خبر

 

استاد آرش کریمی

فعالیت ها:

کتاب عکس گروهی ” در همین حوالی” ، ۱۳۹۱
چاپ عکس در کتاب آموزشی “ترکیب بندی در عکاسی”، ۱۳۹۳
مدیریت مدرسه آنلاین سایت عکاسی ، از سال ۱۳۹۳ تا کنون
مدیر بخش وِیژه “نگاه شخصی” در چهارمین دوره ۱۰ روز با عکاسان، انجمن عکاسان ایران ، خانه هنرمندان، تهران، زمستان ۱۳۹۴
چاپ مقاله و عکس در برخی مجلات عکاسی و گردشگری
مدیریت بخش ” پنجشنبه ها با آکادمی” در آموزشگاه آکادمی هنرهای معاصر، ۱۳۹۵
تحقیق و پژوهش در زمینه نماد و اسطوره شناسی در موسسه فرهنگی و هنری صفیر سیمرغ از سال ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۵
مسئول بخش “نگاه شخصی” در پنجمین دوره ۱۰ روز با عکاسان، انجمن عکاسان ایران، خانه هنرمندان، تهران، زمستان ۱۳۹۵
کارشناس عکاسی مدعو در برنامه تلویزیونی نردبان در شبکه مستند

جشنواره های داخلی :

کسب مقام چهارم در اولین مسابقه و نمایشگاه عکس “انسان، سنگ، کوهستان” ، گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران، ۱۳۷۸
راهیابی به نهمین دوسالانه عکس تهران، ۱۳۸۲
راهیابی به دومین جشنواره عکسهای دریایی ، تهران ، ۱۳۸۴
سومین جشنواره عکسهای دریایی ، تهران ، ۱۳۸۵
راهیابی به جشنواره عکس “دنیای بدون مرز”، ۱۳۸۹
برنده دومین دوره مسابقه Sendyourshot ،تهران، ۱۳۸۹
راهیابی به نمایشگاه عکس سرزمین پارسی، ۱۳۹۰
راهیابی به نهمین جشن عکس تصویر سال، تهران، ۱۳۹۰
راهیابی به دوازدهمین دوسالانه عکس ایران، تهران، ۱۳۹۱
راهیابی به جشنواره عکس خلیج فارس، هرمزگان، ایران، ۱۳۹۲
کسب دیپلم افتخار و تقدیر شده در جشنواره عکس ایرانشناسی، ایران، ۱۳۹۲
راهیابی به سومین جشنواره ملی عکس ایران،”طبیعت زیبای ایران”، ۱۳۹۲
راهیابی به نخستین مسابقه سراسری عکس و کارتون نقد بنا و فضای شهری، ۱۳۹۴

منبع :
http://www.arashkarimi.com/about-me/

arash karimi photographer biography photojournalists 02 300x181 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی استاد عکاسی آرش کریمی ، عکاس و مدرس عکاسی

نام: آرش کریمی

سال تولد : ۱۳۵۶

تحصیلات: لیسانس ریاضایت کاربردی – کارشناسی ارشد ژئوفیزیک

شروع عکاسی: ۱۳۷۴

عضو رسمی انجمن عکاسان ایران

سوابق تدریس :

دانشگاه جامع علمی کاربردی ، سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۱ (دروس ریاضیات و علم کامپیوتر، فیزیک) ، ۱۳۹۲ تا کنون ( مباحث هنر و عکاسی)
آموزشگاه عکاسی حرفه ای سایت عکاسی، ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴
موسسه فرهنگی و هنری ایده، سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴
مدیریت و تولید محتوای مطالب در مدرسه آنلاین سایت عکاسی، سال ۱۳۹۳ تا کنون
آموزشگاه عکاسی مرداد ، ۱۳۹۵
آکادمی هنرهای معاصر، ۱۳۹۵
آموزشگاه هنر هگمتانه، ۱۳۹۵
برگزاری ورکشاپ های عکاسی، از سال ۱۳۷۸ تا کنون

نمایشگاهها:

نمایشگاه انفرادی آگراندیسمان ۱ ،دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، ۱۳۸۲
نمایشگاه گروهی عکس “قلمرو کوهستان”، خانه هنرمندان ایران، ۱۳۸۲
نمایشگاه انفرادی آگراندیسمان ۲،دانشگاه صنعتی شاهرود، ۱۳۸۲
نمایش اسلاید نماهایی از تانزانیا و قله کلیمانجارو، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، ۱۳۸۳
نمایشگاه انفرادی در جستجوی زیبایی،تهران ، نگارخانه شفق ، ۱۳۸۵
نمایشگاه گروهی چشم انداز، تهران، نگارخانه شفق ، ۱۳۸۹
دومین نمایشگاه گروهی عکاسان خاکستری با موضوع “آزاد گرایش مستند اجتماعی” ، نگارخانه فرهنگ ، قم، ۱۳۹۰
نمایشگاه گروهی “منتخبی از آثار گروه عکاسان خاکستری” , نگارخانه کمال الملک ، نیشابور، ۱۳۹۰
نمایشگاه گروهی، عکس های برگزیده ۱ pix ، تهران، ۱۳۹۱
نمایشگاه عکس انفرادی “جورچین” گالری شماره ۶ ، تهران، ۱۳۹۴
استاد راهنما در نمایشگاه گروهی عکس هنرجویان آموزشگاه ایده در گالری ایده، تهران، آذر ۱۳۹۴
ارائه و نمایش مجموعه عکس “درخت” در بخش وِیژه “نگاه شخصی” در چهارمین دوره ۱۰ روز با عکاسان، انجمن عکاسان ایران، خانه هنرمندان، تهران، زمستان ۱۳۹۴
نمایشگاه گروهی عکس طبیعت، کرمان، گالری یادگاران ، ۱۳۹۵
نمایشگاه گردانی نمایشگاه عکس گروهی “هفت گذر”، مراسم گشایش گالری تم از مجموعه آکادمی هنرهای معاصر، تابستان ۱۳۹۵
نمایشگاه گروهی نمایش آثار هنرمندان تجسمی معاصر ایران در خانه هنرمندان ایران ، دی ماه ۱۳۹۵

arash karimi photographer biography photojournalists 03 300x199 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 04 200x300 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی استاد عکاسی آرش کریمی ، عکاس و مدرس عکاسی

arash karimi photographer biography photojournalists 05 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 06 199x300 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 07 300x199 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 08 199x300 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 09 300x199 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 10 199x300 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 11 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

آرش کریمی در ۱۰ روز با عکاسان در انجمن عکاسان ایران

arash karimi photographer biography photojournalists 12 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

آرش کریمی در ۱۰ روز با عکاسان در انجمن عکاسان ایران

arash karimi photographer biography photojournalists 13 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 14 300x199 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 15 300x199 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد آرش کریمی

arash karimi photographer biography photojournalists 16 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد آرش کریمی
شروع عکاسی به صورت جدی از سال ۱۳۷۴، مدرس عکاسی در دانشگاه و آموزشگاههای رسمی آزاد

آرش کریمی (متولد ۱۳۵۶) عکاس ایرانی است.

فعالیت‌ها
کریمی فعالیت حرفه‌ای عکاسی را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرده و چندین نمایشگاه را در شهرهای مختلف ایران برگزار کرده‌است. او در مؤسسات مختلف به تدریس عکاسی می‌پردازد. کریمی در سال ۱۳۹۰ در یک مسابقه بین‌المللی عکاسی در بلگراد، برنده مدال طلای انجمن عکاسی آمریکا شد و در سال ۱۳۹۲، دیپلم افتخار جشنواره عکس ایرانشناسی را کسب کرد.

منبع :
https://fa.wikipedia.org/

آی دی تلگرام استاد آرش کریمی جهت ارتباط
👇
ArashKarimi

صفحه اینستاگرام استاد آرش کریمی
👇
arashkarimi

 

ali azarniya komari photographer biography photojournalists 06 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

علی آذرنیا کماری استاد نظریه و نقد و سبک در عکاسی در کنار مهندس نیما نصیری نائینی آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی

علی آذرنیا کماری
نام (فارسی):
علی
نام خانوادگی (فارسی):
آذرنیا کماری
علاقه مندی ها:
خانواده – عکاسی – مطالعه فلسفه هنر – پژوهش هنر – جامعه شناسی هنر – تاریخ هنر – فلسفه عکاسی.
رشته تحصیلی:
عکاسی – پژوهش هنر
عنوان پایان نامه:
۲۰ سال عکاسی مطبوعاتی
دروس تدریسی در ترم جاری:
عکاسی در گرافیک
سوابق پژوهشی و اجرایی:
بازنشسته سال ۱۳۸۶ از روزنامه اطلاعات
مجددا از همان سال بازنشستگی تا کنون به مدت ۷ سال دعوت به کار شده ام.
سمت: دبیر سرویس عکس
سوابق آموزشی:
۲۹ سال تدریس

منبع :
http://www.uast13.ir/a.azarnia/

ali azarniya komari photographer biography photojournalists 01 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی استاد عکاسی علی آذرنیا ، عکاس و مدرس عکاسی

علی آذرنیا کماری

اطلاعات دانشجو
نام پدر: قهرمان
جنسیت: مرد
گروه: پژوهش ‏هنر
رشته: پژوهش هنر
مقطع: کارشناسی ارشد ناپیوسته
تاریخ فراغت از تحصیل: ۹۵/۰۴/۲۷
سیستم آموزشی: تمام وقت

منبع :
http://alumni.iauctb.ac.ir/

ali azarniya komari photographer biography photojournalists 02 - Biography of Iranian Photography Professors

Ali azarniya komari photographer Biography Photojournalists

استاد علی آذرنیا کماری

عنوان پایان نامه : واکاوی تأثیرگذاری رسانه‌های الکترونیکی و شبکه‌های‌اجتماعی بر فتوژورنالیسم در مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران

چکیده پایان نامه: دو فضایی شدن زیست در جهان معاصر به ویژه در کشور ایران، ضرورت بازبینی و باز مهندسی در تغییرات نوظهور در امر رسانه و ارتباطات را محرز می‌سازد. در پرتو چنین توسعه واقعی – مجازی، محدوده وسایل ارتباط جمعی سنتی تا شبکه‌های‌اجتماعی مجازی می‌توانند زمینه مطالعاتی در نظر گرفته شوند و از ظرفیت‌های آن‌ها در حوزه‌های تحقیقاتی استفاده کرد. در این پایان‌نامه، با توجه به مسأله مورد بررسی که واکاوی تأثیرگذاری رسانه‌های‌الکترونیکی و شبکه‌های‌اجتماعی بر فتوژورنالیسم در مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران است و اولویت سنجی ارزشی کاربران شبکه‌های‌اجتماعی و رسانه‌های‌مجازی نسبت به رسانه‌های‌جمعی و مکتوب (مطبوعات سنتی)، پنداشته می‌شود جامعه به سمت شبکه‌های مجازی به دلیل سرعت انتقال پیام، سهل‌الوصول بودن، ارزانی، همه‌جایی بودن و بیش از همه دموکراتیک بودن گرایش دارد؛ نیز با لحاظ کردن امر سوادرسانه‌ای برای کاربران، این هجمه به نفع فضای مجازی است، طوری‌که در کمتر از یک دهه مطبوعات ایران به محاق کشیده شدند و این امر میان کاربران دو فضای واقعی و مجازی، بسیار محسوس است. روش‌شناسی مورد استفاده در این اثر، روش کتابخانه‌ای و فراتحلیلی است؛ به‌ویژه که نگارنده از سال۱۳۶۳ بیش از سه دهه در زمینه فتوژورنالیسم در مطبوعات کشور فعالیت داشته و با استفاده از دوربین فیلمیک و سپس دوربین دیجیتال این کار را ادامه داده است. شایان ذکر است از اولین کاربران رایانه از سال ۱۳۸۲ که برای ارسال عکس به روزنامه از لپ‌تاپ استفاده می‌کرده‌اند تا استفاده از اسمارت‌فون و شبکه‌های‌اجتماعی (وایبر، واتس‌اپ، اینستاگرام و تلگرام) در زمینه فتوژورنالیسم می‌توان به نگارنده اشاره کرد. یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد که اولویت‌ها و انتظارات هر دو موضوع در سطوح ارزشی، ظرفیتی، محتوایی و آسان‌ بودن قابل تقسیم است و بر اساس پیشرفت فناوری وب و روند رو به رشد شبکه‌های‌اجتماعی و رسانه‌های مجازی، فتوژورنالیسم رایانه‌ای در آینده فراگیرتر شده، روش قبلی خود را به تاریخ می‌سپارد. یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد که از چهار منظر (فیلسوفان، جامعه‌شناسان، روانشناسان و روزنامهنگاران) میتوان به این موضوع پرداخت. ۱- فیلسوفان و رسانه: فلاسفه قارهای به فلسفه رسانه نظر دارند. فیلسوفان به ماهیت و چیستی رسانه نگاه می کنند و بیشتر به این دو مقوله نظر دارند که چرا رسانه ها دچار دگرگونی ماهیتی می شوند و چه بستر ماهیتی را بدست آورده یا از دست می دهند. فیلسوفان رسانه پرسشهای جدیدی را طرح میکنند همانطور که میخواهند بدانند که یک رسانه واقعا دارای چه مبنای فلسفی است. فلسفه رسانه در معنای گسترده کلمه این پرسش را شامل می‌شود و در پی آن است که در پس شرایط جدید رسانه‌ها و در آن سوی فرهنگ‌ نوشتاری آیا اصلاً فلسفه‌ای وجود دارد؟ در معنای واقعی کلمه به تحلیل معنای فنون فرهنگی و ابزارهای فنی ارتباطی می‌پردازند. فلسفه وظیفه دارد که آنچه را در زمان است در تفکر دریافت کند. بنابراین فلسفه رسانه باید همه تغییراتی را بازتاب دهد که راه را در یک جامعه رسانه‌ای شده همواره می‌سازند. ۲- جامعهشناسان و رسانه: جامعهشناسان در این امر به دو دسته تقسیم می‌شوند. گروه اول فضای رایانهای را فضایی کاملا دموکراتیک و همه طبقاتی میدانند و این امر را بسیار ارج مینهند. و گروه دوم معتقد به جهتدهی شدن افراد در فضای-رایانهای هستند. و معتقدند که این میدان بازی، ذاتا میدانی غربی بوده و نیازمند به مخاطبی با سوادرسانهای دقیق هستند. ۳- روانشناسان و رسانه: دیوید ژیلز در کتاب روانشناسی رسانه می‌نویسد: پژوهش‌های رویکرد مخاطب فعال تحت تاثیر نظریات پسامدرنیسم قرار گرفته است. نظریه‌های که در شدیدترین و متعصبانه‌ترین وضعیت در هر دو مفهوم مخاطب و متن را زیر پا گذاشته: نه متنی وجود دارد نه مخاطبی، هر آنچه هست تنها فرایندهایی هستند که در حین تماشا اتفاق می‌افتد. بنابراین، جنبش فکری مخاطب می‌تواند مواد فرهنگی را هر طور که می‌خواهد تعبیر و تفسیر کند. ۴- روزنامه نگاران و رسانه: بیشتر روزنامه نگاران معتقدند که مطالب روزنامه‌ها نسبت به اخبار، کاملا منفعل بوده و ضعیف عمل میکنند.

ali azarniya komari photographer biography photojournalists 03 300x211 - Biography of Iranian Photography Professors

علی آذرنیا کماری استاد نظریه و نقد و سبک در عکاسی

از این رو فضای گفتگوی مدرن در شبکههایاجتماعی و رسانه‌های مجازی بسیار مناسبتر عمل کرده و این کمبود را برطرف میسازند. برخی این امر را یک تهدید می‌دانند و برخی آن را یک فرصت از این مهم به بهترین شیوه به نفع رسانه‌های سنتی بهره‌برداری کنند.

کریم فیضی در بحث دیجیتالیسم چنین می‌گوید: انسان امروزی، مابین دو ابزار دیجیتال زندگی می‌کند: ابزاری که او را هدف قرار می‌دهد و چیزی را برایش عرضه می‌کند و ابزارهایی که انسان آن را هدف قرار می‌دهد و آنچه را که باید عرضه کند از طریق او عرضه می‌کند. در زندگی امروزی و قلمرو فعالیت و حضور و زندگی انسان امروزی، جایی قابل شناسایی نیست که بدون واسطه دیجیتال و ابزارهای آن کاری را بتوان در آن انجام داد. حال اگر این سخن را از زندگی فردی و شخصی خودمان به عرصه‌های وسیع‌تر بسط بدهیم و برسیم به ساحت‌های اجتماعی و از ساحت‌های اجتماعی به ساحت‌های وسیع‌تر و ملی‌تر و بین‌المللی‌تر عبور کنیم، یک حقیقت واضح در برابر ما نمایان خواهد شد و آن عبارتست از: گذر جهان از خروجی‌های دیجیتال. مفهوم این سخن، چیزی از این نیست که دیجیتالیته گذرگاهی است که جهان همه روزه از آن می‌گذرد و به دست انسان می‌رسد. باری، زندگی امروز، برای انسان امروز، در جهان جدید پدیده‌ای است که از گذرگاه‌های دیجیتال عبور می‌کند و سپس دریافت می‌شود. دقیقاً به همین جهت است که زندگی امروز ـ و الزاماً زندگی فردا ـ‌ دیجیتال شکل یا دیجیتال رنگ و عمیقاً محفوف و ابزارهایی است که از سوی دیجیتالیزم گسیل می‌شوند و نقش آن را در جاهای خالی و غیرخالی و هرجا که جایی هست، حک می‌کنند.

ali azarniya komari photographer biography photojournalists 04 300x215 - Biography of Iranian Photography Professors

علی آذرنیا کماری استاد نظریه و نقد و سبک در عکاسی

استاد علی آذرنیا کماری
عکس مستندی که مخاطب متوجه آن نشود بی مصرف است
نوزدهمین پاتوق هنری خانه عکاسان ایران برگزار شد

با نگاهی به پیشینه عکاسی مستند – اجتماعی در سطح جهان و توجه به این موضوع که این نوع عکاسی در تلاش برای ثبت واقعیت ها و معضلات ، پدید آمده است و بسیاری از کاستی با نمایش همین عکس ها چاره جویی شده است.

وی ادامه داد: عکس مستند – اجتماعی باید مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد و مقامات و مسئولین را به حرکت وادارد. اما فراموش نکنیم این شاخه از عکاسی فقط به تصویر کشیدن فقر و اعتیاد نیست. منتها این موارد خارج از استاندارد های زندگی هستند.
وی در ادامه با توجه به ماهیت این شاخه از عکاسی افزود: در عکاسی مستند – اجتماعی، انسان باید حضور داشته باشد تا ارتباط انسانی برقرار شود و به توان یک رابطه دو سویه ایجاد کنیم.

ali azarniya komari photographer biography photojournalists 05 300x209 - Biography of Iranian Photography Professors

علی آذرنیا از عکاسان پیشکسوت در مراسم نخستین سالگرد درگذشت عبدالحسین پرتوی در مسجد نور تهران

آی دی تلگرام استاد علی آذرنیا کماری جهت ارتباط
👇
Aliazarkom

 

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 01 217x300 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی ۹۷/۰۹/۱۴

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 02 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی
عکس یادگاری
از راست آقایان مهندس نیما نصیری نائینی ، قاسمی و اساتید بختیار ، فخرالدینی ، آذرنیا

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 03 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی
عکس یادگاری
از راست آقایان استاد فخرالدینی ، قاسمی نماینده عکاسان کل کشور و رئیس اتحادی عکاسان ورامین ، نصیری ، استاد آذرنیا ۹۷/۰۹/۱۴

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 04 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی
عکس یادگاری
از راست آقایان مهندس نیما نصیری نائنی و استاد فخرالدینی

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 05 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 06 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی

afshin bakhtiyar photographer biography photojournalists 07 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

آیین سپاس استاد افشین بختیار عکاس ایرانشناس در خانه اندیشمندان علوم انسانی ، تالار فردوسی
عکس یادگاری همکاران

 

mostafa sepahvand photographer biography photojournalists 06 300x196 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد سپهوند در دانشکده خبر در کنار مهندس نیما نصیری نائینی ، متین قاسمی ، امیر عباس قاسمی ، ابوطالب ندری ، رضا ذاکری ، ساینا قادری ، فاطمه شریفی فرزانه و سایر عکاسان خبری

 

جناب آقای مصطفی سپهوند ، فعال در بخش های فرهنگی شهرداری و وزارت فرهنگ و ارشاد میباشد که از آثار نمایشگاهی ایشان میتوان نمایشگاه عکاسی در خرم آباد اشاره کرد

برگزاری نمایشگاه عکس و کارگاه عکاسی در خرم آباد

منبع :
https://khoramabad.farhang.gov.ir

mostafa sepahvand photographer biography photojournalists 05 225x300 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی استاد عکاسی مصطفی سپهوند ، عکاس و مدرس عکاسی

” مانا هنر ایرانی ” به موزه فلسطین رسید

با رونمایی از نقاشی ها و عکس های بیش از صد هنرمند ایرانی؛

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر فلسطین- وابسته به فرهنگستان هنر- این نمایشگاه که عصر دوشنبه بیست و هشتم فروردین در میان استقبال چشمگیر اهالی هنر و با حضور هنرمندان نام آشنایی چون: مصطفی سپهوند، میلاد فیضی، آنیتا هاشمی مقدم و رومینا راد در محل این موزه گشایش یافت، مجموعه ای شامل ۱۲۰ اثر در قالب نقاشی و عکس از ۱۰۳ هنرمند- اعم از استادان و هنرجویان- است که نگاه خود را به روح فرهنگی اقوام سراسر ایران معطوف ساخته است.

منبع :
http://www.onlineartgallery.ir/

mostafa sepahvand photographer biography photojournalists 02 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد مصطفی سپهوند
برگزاری نمایشگاه عکس و کارگاه عکاسی در خرم آباد

همچنین استاد مصطفی سپهوند در بخش داوری چند نمایشگاه به عنوان داور حضور داشتند که در زیر لینک برخی از انها درج شده است .

داوری نمایشگاه عکس طنین زندگی ۳
http://www.doorbin.net/news/?p=15409

 

mostafa sepahvand photographer biography photojournalists 01 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی استاد عکاسی مصطفی سپهوند ، عکاس و مدرس عکاسی

 

نمایشگاه «طنین زندگی» در ارسباران
https://nooriato.com/

آثار ۴۵ هنرمند در نمایشگاه گروهی عکس «طنین زندگی۳»

https://nooriato.com/

mostafa sepahvand photographer biography photojournalists 03 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

Mostafa sepahvand photographer Biography Photojournalists

mostafa sepahvand photographer biography photojournalists 04 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

کارگاه های آموزشی و سوابق آموزشی استاد مصطفی سپهوند

آی دی تلگرام استاد مصطفی سپهوند جهت ارتباط
👇
Mostafasepahvand

صفحه های اینستاگرام استاد
👇
https://www.instagram.com/mostafasepahvand1349/

https://www.instagram.com/mostafasepahvand13490/

https://www.instagram.com/mostafasepahvand/

 

rambod rastegar photographer biography photojournalists 01 300x281 - Biography of Iranian Photography Professors

رامبد رستگار استاد عکاسی و تدریس رتوش و برنامه های طراحی عکس همچون فتوشاپ در کنار مهندس نیما نصیری نائینی در دانشکده خبر

بیوگرافی و معرفی
استاد رامبد رستگار

رامبد رستگار ، یکی از اساتید جوان و با دانش در زمینه عکاسی و نرم افزار های کامپیوتری مرتبط ، همچون فتوشاپ و … میباشد .
وی سابقه تدریس در دانشکده و آموزشگاه های مختلفی را دارد .

rambod rastegar photographer biography photojournalists 02 263x300 - Biography of Iranian Photography Professors

جناب آقای رامبد رستگار

از سوابق کاری رامبد رستگار میتوان همکاری با حمید سپیدنام ( مستر تستر ) در ساخت ویدئو و عکس را نام برد .

کنال آپارات مستر تستر
👇
https://www.aparat.com/v/eXocV

rambod rastegar photographer biography photojournalists 06 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

رامبد رستگار در رستوران محمد رضا هدایتی ( لندو ) در کنار مستر تستر

رامبد رستگار در ساخت چند تیزر تبلیغاتی نیز همکاری داشته است که در زیر یکی از آن پروژها قابل مشاهد است که مربوط به فون پی و پرداخت آنلایت کرایه میباشد .

👇
https://www.instagram.com/p/BYNeFYxDsqs/?taken-by=rambod_rastegar

rambod rastegar photographer biography photojournalists 04 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

رامبد رستگار
سخنرانی در رابطه با نقش تکنولوژی در طراحی منو ” سومین سمینار علمی آموزشی گروه ٢۴”

رامبد رستگار ، همچنین برای ساخت کلیپ نیز با برخی خواننده ها همکاری داشتند ، از جمله کاوه افاق که در زیر ویدئو آن قابل مشاهده است .

👇
https://www.instagram.com/p/BT8gKySjsBu/?taken-by=rambod_rastegar

rambod rastegar photographer biography photojournalists 03 300x200 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار عکاسی شده توسط استاد رامبد رستگار

رامبد رستگار دارای مدرک کارشناسی طراحی و مدرس عکاسی ، فتوشاپ و جلوه های ویژه در عکاسی در دانشگاه خبر ، مدرسه عالی رسانه و مرکز آموزش های هتل هما می باشد .
وی همچنین مدیر بخش مدیا مجموعه گروه ۲۴ قشم نیز می باشد .

منبع :
http://irantourun.com/?page_id=5521

rambod rastegar photographer biography photojournalists 05 240x300 - Biography of Iranian Photography Professors

رامبد رستگار در کنار محمدرضا علیمردانی در پشت صحنه برنامه کتاب باز در شبکه نسیم

آی دی تلگرام استاد رامبد رستگار جهت ارتباط
👇
rambod_rastegar

صفحه اینستاگرام استاد
👇
https://www.instagram.com/rambod_rastegar/

rambod rastegar photographer biography photojournalists 07 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

جناب آقای رامبد رستگار

“کارگاه آموزشی استاد علی کاوه در دانشکده خبر امروز ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱۵”
علی کاوه در چهارم مهر ۱۳۲۵ درشهر آمل متولد شد . علی کاوه عکاسی را از ۷ سالگی نزد عکاس صاحب نام ورزشیا اسماعیل زرافشان آغاز کرد. کاوه برای نخستین بار در سال ۱۳۴۰ در مجله فردوسی مشغول به کار شد و نخستین بار برای عکاسی ورزشی به ورزشگاه شهید شیرودی رفت.[۲] کاوه به عنوان عکاس در چهار دوره بازی‌های المپیک، سه دوره بازی‌های پارالمپیک، یک دوره المپیک ناشنوایان و یک دوره المپیک نوجوانان حضور یافته‌است. علی کاوه در سال‌های متمادی بیشتر در قامت عکاس ورزشی ظاهر شد اما علی کاوه لحضات ماندگاری از انقلاب ۱۳۵۷ و دوران ۸ سال جنگ ایران و عراق و تصاویر سینمایی را نیز با دوربین خود ثبت کرده‌است. تصویر سید روح‌الله خمینی بر روی اسکناس‌ها نیز از جمله این عکس‌ها به شمار می‌آید که علی کاوه آن را ثبت کرده‌است.

 

rambod rastegar photographer biography photojournalists 08 300x220 - Biography of Iranian Photography Professors

دانشجویان دانشکده خبر ورودری ۱۳۹۶ رشته عکاسی خبری با استاد رامبد رستگار در کلاس جلوه های ویژه و رتوش و نورپردازی عکس

rambod rastegar photographer biography photojournalists 09 300x225 - Biography of Iranian Photography Professors

دانشجویان دانشکده خبر ورودری ۱۳۹۶ رشته عکاسی خبری با استاد رامبد رستگار در کلاس جلوه های ویژه و رتوش و نورپردازی عکس

rambod rastegar photographer biography photojournalists 10 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

دانشجویان دانشکده خبر ورودری ۱۳۹۶ رشته عکاسی خبری با استاد رامبد رستگار در کلاس جلوه های ویژه و رتوش و نورپردازی عکس

rambod rastegar photographer biography photojournalists 11 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

دانشجویان دانشکده خبر ورودری ۱۳۹۶ رشته عکاسی تبلیغاتی با استاد رامبد رستگار در کلاس جلوه های ویژه و رتوش و نورپردازی عکس

رضا ذاکری ، مجیرد قریب ، هنگامه چماقلو ، نیما نصیری نائینی ، مهدی مریزاد ، مسعود توسلی ، مهدی گروهی و ….

 

rambod rastegar photographer biography photojournalists 12 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

مهندس نیما نصیری نائینی در کنار استاد رامبد رستگار عزیز در دانشکده خبر تهران

rambod rastegar photographer biography photojournalists 13 300x169 - Biography of Iranian Photography Professors

متین قاسمی در کنار استاد رامبد رستگار عزیز در دانشکده خبر تهران

 

آموزش نورپردازی ، عکاسی حرفه ای ، نورپردازی تخت ، نورپردازی ، رامبراند ، نورپردازی نیمه ، سایه عکاسی ، نورپردازی انجل ، نورپردازی کلاسیک، زاویه_های نور ، کارگاه عکاسی

 

ali kaveh forotan photographer biography photojournalists 02 300x222 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد علی کاوه ، مهندس نصیری و استاد حمید فروتن

علی کاوه عکاسی را از ۷ سالگی نزد عکاس صاحب نام ورزشی اسماعیل زرافشان آغاز کرد. کاوه برای نخستین بار در سال ۱۳۴۰ در مجله فردوسی مشغول به کار شد و نخستین بار برای عکاسی ورزشی به ورزشگاه شهید شیرودی رفت. کاوه به عنوان عکاس در چهار دوره بازی‌های المپیک، سه دوره بازی‌های پارالمپیک، یک دوره المپیک ناشنوایان و یک دوره المپیک نوجوانان حضور یافته‌است .

ali kaveh photographer biography photojournalists 03 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی استاد علی کاوه از اساتید عکاسی خبری و ورزشی ایران

علی کاوه در سال‌های متمادی بیشتر در قامت عکاس ورزشی ظاهر شد اما علی کاوه لحضات ماندگاری از انقلاب ۱۳۵۷ و دوران ۸ سال جنگ ایران و عراق و تصاویر سینمایی را نیز با دوربین خود ثبت کرده‌است. تصویر سید روح‌الله خمینی بر روی اسکناس‌ها نیز از جمله این عکس‌ها به شمار می‌آید که علی کاوه آن را ثبت کرده‌است .

ali kaveh photographer biography photojournalists 06 - Biography of Iranian Photography Professors

تصویر سید روح‌الله خمینی بر روی اسکناس‌ها نیز از جمله این عکس‌ها به شمار می‌آید که استاد علی کاوه آن را ثبت کرده‌است

استاد علی کاوه
فعالیت‌ها

مجله فردوسی ۴۴–۱۳۴۰
مؤسسه اطلاعات – جوانان امروز ۴۹–۱۳۴۷
مجله دنیای ورزش ۵۴–۱۳۴۹
نشریه رستاخیز ۵۷–۱۳۵۴
واحد خبر سیاسی صدا و سیما ۷۴–۱۳۵۴
روزنامه ابرار ورزشی ۸۲–۱۳۷۲
روزنامه روز ورزش ۸۵–۱۳۸۲
نشریه فضیلت ۸۷–۱۳۸۵
روزنامه ایران ورزشی ۹۰–۱۳۸۷
فدراسیون کشتی ایران ۱۳۸۹–
فدراسیون چوگان ایران ۱۳۹۱–
مجله بین‌المللی دنیای کشتی۱۳۹۳تاکنون

منبع :
https://fa.wikipedia.org

ali kaveh photographer biography photojournalists 04 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد علی کاوه ، عکاس ورزشی در کنار علی دایی فوتبالیست تیم ملی و آقای گل جهان

ali kaveh photographer biography photojournalists 05 205x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد علی کاوه

جوایز و تقدیر

کاوه توسط انجمن‌ها، فدارسیون‌ها و مجلات مختلفی مورد تقدیر قرار گرفته و به جوایزی هم نیز دست یافته‌است .
در سال ۲۰۱۲ لوح تقدیر فیلا توسط رافائل مارتینتی رئیس اتحادیه جهانی کشتی برای وی صادر شد و توسط بهرام افشارزاده در کمیته ملی المپیک ایران به وی اهدا شد .

ali kaveh photographer biography photojournalists 08 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی ورزشی استاد علی کاوه

علی کاوه مدارک مالکیت عکس تاریخی امام‌خمینی را منتشر کرد

https://www.parsine.com/

ali kaveh photographer biography photojournalists 07 300x215 - Biography of Iranian Photography Professors

یکی از عکس های خبری و مستند تاریخی گرفته شده از امام خمینی ، رهبر انقلاب اسلامی ایران ، توسط استاد علی کاوه

روایت عکاسی از روزهای انقلاب با علی کاوه

صفحه اینستاگرام استاد علی کاوه
👇
https://www.instagram.com/ali.kaveh01/

ali kaveh photographer biography photojournalists 12 300x222 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی ورزشی استاد علی کاوه ( احمد رضا عابد زاده دروازه بان تیم ملی ایران )

ali kaveh photographer biography photojournalists 13 300x245 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی ورزشی استاد علی کاوه از مسابقات کشتی

ali kaveh photographer biography photojournalists 14 300x196 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی ورزشی استاد علی کاوه از علی کریمی ، اسطوره فوتبال ایران

ali kaveh photographer biography photojournalists 15 300x222 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی ورزشی استاد علی کاوه از علی پروین بازیکن و مربی تیم فوتبال ایران

ali kaveh photographer biography photojournalists 16 300x204 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی خبری و رویدادی استاد علی کاوه از سید روح‌الله خمینی

ali kaveh photographer biography photojournalists 17 300x227 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی نمونه کاری های عکاسی خبری و رویدادی استاد علی کاوه از سید روح‌الله خمینی

 

ali kaveh forotan photographer biography photojournalists 01 300x250 - Biography of Iranian Photography Professors

کارگاه آموزشی استاد علی کاوه در دانشکده خبر ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

استاد حمید فروتن رئیس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران

hamid forotan photographer biography photojournalists 09 300x225 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد حمید فروتن رئیس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران

تجلیل از حمید فروتن رئیس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران و عکاس خبری خبرگزاری ایرنا توسط محمود احمدی نژاد

تجلیل رئیس جمهور از اصحاب رسانه
۱۳۹۲/۵/۲

منبع :
https://www.farsnews.com/

hamid forotan photographer biography photojournalists 10 300x209 - Biography of Iranian Photography Professors

تجلیل از حمید فروتن رئیس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران و عکاس خبری خبرگزاری ایرنا توسط محمود احمدی نژاد

حمید فروتن رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات در نشست خبری

نشست خبری اولین دوره اعطاء نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران

منبع :
https://www.tasnimnews.com/

hamid forotan photographer biography photojournalists 11 300x209 - Biography of Iranian Photography Professors

حمید فروتن رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعات در نشست خبری
نشست خبری اولین دوره اعطاء نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران

صفحه اینستاگرام استاد فروتن
👇
https://www.instagram.com/hamid_forootanfar/

 

amir narimani photographer biography photojournalists 9 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد امیر نریمانی در کنار مهندس نیما نصیری نائینی و ساینا قادری و مهدی گروهی در روزنامه وطن امروز

 

استاد امیر نریمانی ، دبیر عکس روزنامه وطن امروز مدرس و تحلیلگر عملکرد روزنامه ها و خبرگزاری ها و بازرس هیئت مدیره انجمن عکاسان خبری

 

amir narimani photographer biography photojournalists 6 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

روزنامه وطن امروز

amir narimani photographer biography photojournalists 7 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد امیر نریمانی ، دبیر عکس روزنامه وطن امروز
مدرس و تحلیلگر عملکرد روزنامه ها و خبرگزاری ها و بازرس هیئت مدیره انجمن عکاسان خبری

یک روز در روزنامه وطن امروز ، همراه با استاد امیر نریمانی ( دبیر عکس روزنامه وطن امروز ) و دانشجویان عکاسی خبری

 

nima nasiri vatan emroz photographer biography photojournalists 1 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

مهندس نیما نصیری نائینی در بازدید از روزنامه وطن امروز در سال ۱۳۹۷

amir narimani photographer biography photojournalists 8 300x222 - Biography of Iranian Photography Professors

بیوگرافی و معرفی استاد امیر نریمانی

amir narimani photographer biography photojournalists 3 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد امیر نریمانی ، دبیر عکس روزنامه وطن امروز
مدرس و تحلیلگر عملکرد روزنامه ها و خبرگزاری ها و بازرس هیئت مدیره انجمن عکاسان خبری

amir narimani photographer biography photojournalists 5 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد امیر نریمانی ، دبیر عکس روزنامه وطن امروز
مدرس و تحلیلگر عملکرد روزنامه ها و خبرگزاری ها و بازرس هیئت مدیره انجمن عکاسان خبری

یوگرافی و سوابق اجرایی و هنری:
عکاس مستند و خبری

فارغ التحصیل دانشکده خبر در رشته عکاسی خبری ۱۳۸۳ و روزنامه نگاری گرایش استراتژیک۱۳۹۰

دوره کارگردانی سینما در انجمن سینمای جوانان ۱۳۷۸

سابقه همکاری با گروه نشریات ابرار‏، روزنامه اقتصادپویا‏، خبرگزاری مهر‏، خبرگزاری سینا، خبرگزاری ایلنا

روزنامه جهان صنعت ، روزنامه آینده نو

در حال حاضر دبیر عکس روزنامه وطن امروز

۳ نمایشگاه انفرادی عکس با موضوع زن، زلزله بم( میدان هفت تیر) ، فوتبال

شرکت در ۱۰ نمایشگاه گروهی در تهران، شیراز و فرانسه

مدرس و مترجم عکاسی خبری

مولف کتاب عکس «من رییس‌جمهور ایرانم»

عضو انجمن عکاسان ایران

عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران

amir narimani photographer biography photojournalists 4 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

amir narimani -photographer Biography Photojournalists

امیر نریمانی متولد ١٣۶۰

درباره عکاس:

لیسانس روزنامه نگاری گرایش استراتژیک از دانشکده خبر

فوق دیپلم عکاسی خبری از دانشکده خبر

دوره کارگردانی سینما از انجمن سینمای جوانان ایران

دوره تصویربرداری از سروش سیما

مدرک عکاسی از فنی و حرفه ای

سال شروع به عکاسی ١٣٧٨ .

سابقه همکاری با گروه نشریات ابرار، خبرگزاری ایلنا ، خبرگزاری مهر، خبرگزاری سینا، خبرگزاری ایرنا ، روزنامه اقتصادپویا روزنامه آینده نو و در حال حاضر دبیر عکس روزنامه وطن امروز

۴ نمایشگاه انفرادی با موضوعات فوتبال، زلزله بم، زن، عاشورا

حضور در نمایشگاه های جمعی در تهران، شیراز، فرانسه

مولف کتاب عکس « من رییس جمهور ایرانم» با موضوع کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری

صفحه اینستاگرام استاد امیر نریمانی

https://www.instagram.com/narimani.amir/

 

kamin abbasi piani photographer biography photojournalists 01 300x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد دکتر کامین عباسی پیانی و مهندس نیما نصیری در دانشکده خبر

 

تحلیلی بر بازنمود نمادهای آیینی در نقش برجسته های ایذه

محل انتشار: اولین کنفرانس ملی تحقیق و توسعه در هزاره سوم

چکیده مقاله:
چکیده بخش مهمی از آثار هنری ایلامیان ، نقوش برجسته ی موجود در منطقه ی ایذه هستند این آثار با آگاهی وتوانایی کامل هنرمندان برجسته کاری شده ، محقق یازده اثر نقش برجسته را در حوزه ی موضوع کار خویش ، موردبررسی و تحلیل قرار داده ، تحقیق حاضر به صورت توصیفی- تحلیلی می باشد که محقق با حضور مداوم در کنار آثار مورد تحقیق ، تهیه ی عکس ، فیش ، طراحی از بعضی نقوش ؛ همین طور پرسش و پاسخ از اهل فن در جست و جویاهدافی مبنی بر این که عامل و محرک ایجاد آثار چه بوده است و مسائل اعتقادی به چه میزان در پیدایش آن ها دخیل بوده است همچنین با هدف پرداختن به این مهم که خدایان و آیین های مربوطه چه تاثیری بر وضعیت زندگانی مردم داشته اند ، بررسی این نکته ی مهم که چه حالاتی در پیکره ها ، چه نشانه ها و نمادهایی در سنگ نگاره های مورد پژوهش میتوانند بازنمود آیین ها و اعتقادات باشند تلاش کرده و در نتیجه ی مطالعه و استنباط از منابع مورد استفاده به نتایجی چون حاکمیت کلی فضای دینی و مذهبی بر جامعه ی آن روز ایلامیان ، رسیده و با آوردن شواهدی بر مدعای خود به یافته هاییچون دینی – اعتقادی بودن حاکمیت و جامعه ی آن روز ایلامیان ، رسیده و همین طور این مهم که سنگ نگاره های موجود حاصل تبلیغات مذهبی – سیاسی حاکمان ایلامی بوده است.نگارنده برای اثبات ادعاهای تحقیق و آن چه مورد نظر سؤالات و فرضیات ، بوده تصاویری از نقوش و گاه برش هایی از تصویر آثار را آورده و در این راستا از منابع موجود تاریخی ، باستان شناسی و کتابخانه ای استفاده کرده است

منبع :
https://www.civilica.com/

 

kamin abbasi piani photographer biography photojournalists 02 300x218 - Biography of Iranian Photography Professors

برخی از آثار هنری استاد دکتر کامین عباسی پیانی ، استاد نقد عکس و مدرس عکاسی

صفحه اینستاگرام استاد دکتر کامین عباسی پیانی
👇
https://www.instagram.com/kaminabbasipiani

https://www.instagram.com/studio.rokh.izeh/

آیدی تلگرام
👇
kaminabbasipiani

rashid baharvand photographer biography photojournalists 01 300x295 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد رشید بهاروند معاون توسعه و امور مناطق دانشکده خبر ایرنا کشور در کنار مهندس نیما نصیری نائینی

استاد رشید بهاروند

رشید بهاروند متولد ۱۳۳۹، کارشناس عالی خبر، مدرس دروس تخصصی رشته خبرنگاری و از نیروهای باسابقه سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی- پلدختر لرستان، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان‌های لرستان، کردستان و خوزستان و آسیای مرکزی (قزاقستان)، مدیر منطقه دوم خبرگزاری جمهوری اسلامی (۵ استان)، معاون اداری و مالی و مدیر آموزش‌های آزاد و پودمانی دانشکده خبر، جانشین و سرپرست اداره کل اطلاع‌رسانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردبیر ارشد خبرگزاری جمهوری اسلامی – هم‌زمان از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ مدیر و سردبیر سایت آمریکا نگاه نو (وابسته به ستاد کل نیروهای مسلح)، جانشین رئیس دانشکده خبر از سوابق وی می‌باشد.
بهاروند دارای صدها مقاله و گزارش در سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی و سایر سایت‌های معتبر داخلی است و ۲۹ ماه به‌عنوان خبرنگار و رزمنده‌ در دوران دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در غرب کشور حضورداشته است.

منبع :
http://yaftenews.ir/news/other/20706-entesaab-irna.html

rashid baharvand photographer biography photojournalists 02 300x223 - Biography of Iranian Photography Professors

بهاروند دارای صدها مقاله و گزارش در سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی و سایر سایت‌های معتبر داخلی است

درس هایی که سیل به ما داد – رشید بهاروند

سیل و زلزله و طوفان از جمله بلایای طبیعی هستند و اجتناب ناپذیر، اما با کمی تعقل و برنامه ریزی می توان خسارات و تبعات آنها را به حداقل رساند.
امروزه رشد تکنولوژی به بشر کمک کرده خیلی از بلایای طبیعی را پیش بینی و مدیریت کند و از خسارات بکاهد و… .
وقتی در کشور زلزله خیز ژاپن وقوع زمین لرزه های تا پنج ریشتر را غیرقابل اعتنا می دانند این موید برنامه ریزی آنان برای حفظ زیرساخت هاست، ژاپنی ها خطوط مواصلاتی و مخابراتی را چنان مدیریت و احداث کرده اند که کمتر اتفاق افتاده لرزش های زمین به آنها آسیبی رسانده باشد.
در سیل اخیر در استانهای لرستان و خوزستان بیشترین خسارات به زیر ساخت های مواصلاتی وارد شد و وقتی راهها در مناطقی از استان لرستان قطع شد، دیدیم که امکان هرگونه امداد رسانی هم تا چند روز امکان پذیر نبود و برخی مردم تا سه شبانه روز بدون آب و غذا در ارتفاعات، شب را به روز و روز را به شب رساندند تا ابرها کنار روند و صدای بالگردی امید زنده ماندن را در آنان بوجود آورد.
راستی اگر همه بسیج نمی شدند و برخی از جان مایه نمی گذاشتند الان چه پاسخی به دنیا به عنوان ابرقدرت خاورمیانه می دادیم ؟
دست آنهایی که شبانه روز کوشیدند و به داد هموطنانمان در استانهای سیل زده رسیدند را می بوسیم به همه آنها خداقوت می گوییم و از عمق وجود برایشان دعا می کنیم ولی روی سخنم با من مدیری است که در انجام مسئولیتم قصور کردم شاید هم جایگاهی که در آن قرار گرفته ام با توانم همخوانی ندارد.
وقتی سازمان هواشناسی یک ماه قبل از بارش ها ، نسبت به وقوع سیل در مناطق وسیعی از کشور هشدار می دهد و ستادهای بحران تشکیل می شود و جلسه پشت جلسه! چرا باید در اولین روز راههای منتهی به چند شهر و صدها روستا بلافاصله قطع و در برخی جاها تا چهار یا پنج روز از سرنوشت مردم آن مناطق بی خبر باشیم.
برای مقابله با سیل خانمانسوز چه کردیم؟ غیر از این است که دست روی دست گذاشتیم تا آب همه چیز را برد بعد امکانات کشور را بسیج کردیم که چه و چه بکنند؟ چرا فقط هشدار دادیم؟
وقتی در شهر خرم آباد سیل جاری شد بسیاری از کانال های آب کنار خیابان مملو از زباله و نخاله هایی بود که مانع از عبور آب می شدند. چرا پیش از باران خیابان ها تمیز نشده بود تا ارتفاع آب در جاهایی در مرکز شهر به هشتاد سانتی متر نرسد؟
چرا باید پل هایی که در شهر خرم آباد احداث شده بودند آنقدر کم ارتفاع باشند تا نخستین آب ها نه از زیر بلکه از بالایشان بگذرد و بعد هم خود آب زحمت برداشتنشان را بکشد؟
چرا زیر گذرهای احداثی داخل شهر نیم ساعت بعد از باران پر از آب شود؟ چرا بزرگراه خرم آباد به اندیمشک به عنوان شریان حیاتی شمال به جنوب کشور به علت ریزش کوه بسته شود؟
چرا در صدها نقطه آسفالت جاده ترانزیتی این همه نشست کند؟ چرا و چراهای بسیار… .
اینکه دست روی دست بگذاریم و همه بی توجهی هایمان را به پای بلایای طبیعی و قضا و قدر بگذاریم حرف بی ربط و راهی برای فرار از مسئولیت است .
همه مسئولیم ؛ باید آنان که در ساخت پل های بی کیفیت ، آسفالت جاده ها، احداث سیل بندها ، مجوز ساخت در حریم رودخانه ها و… قصور داشته اند به شدت مواخذه شوند؛ باید تاوان پس بدهند و به اشد مجازات برسند.
وقتی پل کاکارضا در مسیر خرم آباد به الشتر که فقط ۲ سال از عمرش می گذرد بعد از سیل تخریب می شود و کمی بالاتر پل قدیمی با قدمت ۳۰۰ ساله همچنان پابرحاست باید به حال طراح و مجری و ناظر پل جدید گریست.
در بسیاری نقاط کشور پس از یک بارندگی مختصر هزاران چاله در خیابان و جاده ها ظهور می کنند ، به خدا قسم اینها ربطی به بلایای طبیعی ندارد این موید بی توجهی ما و مجریان آسفالتی است که به جای ماسه ، خاک را با قیر قاطی کرده اند و آب باران خاک را شسته و نقطه خلاف مان را نشان داده !
چرا پل های چند صد ساله در استان لرستان فرو نریختند؟ آیا در زمان احداث این بناها از ریاضیات و استاتیک و انتگرال و سینوس و تانژانت و محاسبات میکرونی استفاده می شد ؟ آیا تکنولوژی روز به کمک محدثین آمده بود؟ آیا مهندسان با ابررایانه ها، ریزترین داده ها را محاسبه و تحویل می دادند؟
بیاییم کمی در خودمان غور کنیم، والله به بیراهه می رویم ، هزاران میلیارد بودجه کشور را هدر می دهیم و هیچ کداممان هم شهامت قبول مسئولیت و پاسخ دهی را نداریم.

برادر و خواهر! باور کنیم که عدم تعهد و توجه، سهل انگاری و نبود وجدان کاری اصالت چندهزار سال مان را نابود می کند! اگر قرار است وزش بادی نه چندان تند بنایمان را فرو ریزد پس چرا این همه بودجه را صرف پژوهش و آموزش دانشگاهیان می کنیم؟ داریم چه چیزی را آموزش می دهیم ؟

اگر استادمان بد آموزش داده باید در نحوه کارش تجدید نظر کند ، اگر در دادن پروژه به نااهل دست آلوده ای مشاهد شد قطعش کنیم ؛ اگر پیمانکاری در اجرا قصور کرده و مهندس ناظر قصور را نادیده گرفته با هر دو برخورد کنیم.
به هیچ وجه راضی به خلع صرف یک متخلف از مسئولیت نیستیم بلکه اعتقاد داریم قانون باید علاوه برخلع ، اشد مجازات را در مورد او اعمال کند.
باید از نیاکان درس بگیریم که چگونه با دست خالی و حداقل امکانات بهترینها را ساختند.
چرا باید برای یک ملاحظه سیاسی یا اعمال نفوذ یک مسئول بی مسئولیت، تاج سدها را کوتاه کنیم و هر روز دل مردم پایین دستی را بلرزانیم؟ چرا همه چیز را فدای مصالح شخصی و حزبی کنیم؟ چرا در جا نمایی احداث کارخانه ها، راهها و سدها ملاحظه کاری می کنیم تا پیامدش زیرآب رفتن جاده های احداثی و کارخانه ها و کارگاهها و شور شدن اراضی کشاورزی به خاطر نفوذ آب پشت سد به کوه های نمک را شاهد باشیم؟
چرا خانه های چندین ساله در زلزله کرمانشاه کمترین آسیب و مسکن مهرهایمان بیشترین آسیب ها را دیدند؟ اینجا همه مقصریم و در به باد دادن بیت المال و حق مردم در دنیا و آخرت باید جواب بدهیم.
والله نیاکان ما خیلی سالم تر زندگی می کردند، به اخلاق و حق الناس بسیار پایبند بودند، از کار نمی زدند، سرهم کلاه نمی گذاشتند با واژه های نفاق و دروغ بیگانه بودند و آنچه می گفتند همان را انجام می دادند و همین هم راز بقای نامشان و ماندگاری یادشان بود.
مخلص کلام…
بیاییم از گذشتگان درس بگیریم ، دنیا به آخر نرسیده ، نسل های ماندگار، ما و کردارمان را مطالعه خواهند کرد؛ بیاییم شهامت و صداقت را سرلوحه کارمان قرار دهیم اگر مسئولیتی می گیریم به انجام آن معقتد باشیم و اگر نیستیم با شهامت بگوییم من برای این کار ساخته نشده ام.
نظارت و اجرای طرح های عمرانی را جدی بگیریم و راه های گریز را ببندیم، مواظب دست های آشکار و پنهان باشیم و آنچه را که مرضی خداست انجام دهیم.
مباد یک مجری بی سواد تمام داده های علم مهندسی را به سخره بگیرد ، به ناظرین، مهندسین و مجریان متعهد بیشتر بها بدهیم، مدیران لایق را تاج سرمان قرار دهیم و نالایقان را از محیط دور کنیم.
بیاییم عهد کنیم سیاسی و ملاحظه کاری ممنوع! بیایم قشری نگری و رابطه بازی را دور بریزیم و با هم عهد ببندیم فقط و فقط و فقط ایران؛ ما ایران آباد می خواهیم ، ایرانی که نسل های بعد به آن افتخار کنند.

منبع :
http://www.irna.ir/fa/News/83270025

 

mohamad sadegh heydari photographer biography photojournalists 01 286x300 - Biography of Iranian Photography Professors

استاد محمد صادق حیدری ، عکاس خبری ، مدیرمسئول خبرگزاری بین المللی عکس ، مدرس عکاسی ، کارشناس ارشد مطالعات رسانه و … در کنار مه&#