Social_and_Street_Documentary_Photography
 

مجموعه عکس مردم متوسط رو به پائین

Social and Street Documentary Photography

عکاسی مستند اجتماعی و خیابانی

برای مشاهده صفحه های اجتماعی ما ، روی آیکون های زیر کلیک کنید

telegram download buttom 300x295 - Social_and_Street_Documentary_Photography   instagram - Social_and_Street_Documentary_Photography     com aparat - Social_and_Street_Documentary_Photography     youtube icone 5846 96 - Social_and_Street_Documentary_Photography    facebook logo 4 - Social_and_Street_Documentary_Photography   twitter%20logo%20ateliyer - Social_and_Street_Documentary_Photography    google plus icon  circle iconset  martz90 20 - Social_and_Street_Documentary_Photography

در این مجموعه که پروژه ای بلند مدت است ، سعی دارم تا چهره مردمی که روز به روز بر تعداد آنها افزوده میشود و من نام آنها را متوسط رو به پائین نامیده ام ، به این معنا که هنوز به گدایی نزدیک نشده اند اما شغل های بسیار سخت و یا سطح پائین و با درآمد بسیار اندک دارند و اکثرا در کنار کوچه ها و خیابان ها و بخصوص بازار دیده میشوند ، بپردازم .

social and street documentary photography 3 300x200 - Social_and_Street_Documentary_Photography

چهره نگاری و تیپ نگاری مردم کوچه و خیابان و بازار های تهران و عکاسی از مردم و مشاغل مختلف ، کارگران و قشر ضعیف جامعه در مترو و دست فروشان و کسبه

چیزی که برای جامعه بسیار خطرناک است ، نزدیک شدن بخش متوسط جامعه به بخش پائین جامعه است ، زیرا افراد بی درآمد یا بسیار کم درآمد دغدغه روزمرگی را فقط داشتند و تاثیر زیادی فشار اقتصادی روی آنها نخواهد داشت ، اما افرادی که تا دیروز حداقل یک بار در ماه سینما میرفتند یا تفریح های مختلفی داشتند و زندگی متوسطی را داشتند و فشار های اقتصادی باعث شده همان حداقل های زندگی را نیز نتوانند برای خود تامین کنند و مانند سنوات قبل رفتار و زندگی داشته باشند ، با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد و شاید در تامین اجاره خانه و یا هزینه های جاری خود نیز با مشکل و شوک روبرو شوند  .

 

social and street documentary photography 1 1 300x200 - Social_and_Street_Documentary_Photography

Social and Street Documentary Photography

افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها که در بسیاری موارد از هیچ قانون و روال مشخصی تبعیت نمی‌کند ، امان بسیاری از شهروندان به ویژه قشر مستضعف و حقوق بگیر جامعه را بریده و مشکلات اقتصادی ایشان را افزایش داده است ؛ مشکلاتی که گویا متولیان امر چندان به آن توجه نمی‌کنند ، ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد ، پیامد‌های ویرانگرشان به مراتب از پیامد‌های اقتصادی خطرناک‌تر است .

social and street documentary photography 8 300x200 - Social_and_Street_Documentary_Photography

چهره نگاری و تیپ نگاری مردم کوچه و خیابان و بازار های تهران و عکاسی از مردم و مشاغل مختلف ، کارگران و قشر ضعیف جامعه در مترو و دست فروشان و کسبه

افزایش قیمت کالا و خدمات به ویژه در شرایطی که حقوق و مزایای بسیاری از شهروندان جامعه مثل کارگران و قشر‌های حقوق بگیر افزایشی نداشته ، اکنون مشکلات فراوانی را در بعد اجتماعی رقم زده که به نظر می‌رسد مسئولان اجرایی کشور در طرح و برنامه‌های اجرایی خود نسبت به آن‌ها حساسیت قابل ذکری ندارند .

این روز‌ها کمتر کسی را می‌توان یافت که در خرید کالا و خدمات از بازار متوجه کاهش قدرت خرید خود نشود و در پاره‌ای موارد ، قدرت خرید خود را از دست نداده باشد ؛ شهروندانی که مشخص نیست در این وضعیت خاص در چه احوالی هستند و نسبت به آینده خود و خانواده خود چگونه می‌اندیشند .

بی شک استمرار این شرایط می‌تواند پیامد‌های اجتماعی نگران کننده ای ـ چون ناآرامی‌های اجتماعی مثل آنچه در مورد تعداد زیادی از کارگران شرکت‌های اقتصادی کشور دیدیم ، افسردگی شهروندان و نیز افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی را به همراه داشته باشد .

social and street documentary photography 10 300x200 - Social_and_Street_Documentary_Photography

مجموعه عکس متوسط رو به پائین ، اثر عکاسی خیابانی و مستند اجتماعی نیما نصیری

کم نیستند سرپرست‌های خانواری که احساس شرمندگی جلوی خانواده را تجربه می‌کنند و وفور زنان و مردان میانسال تا کهنسال که با تن رنجور در سرما و شرایط سخت فیزیکی به دستفروشی کالا‌های خرد و کم سرمایه مبادرت می‌کنند . اصولاً واقعیت این وضعیت را به صورت ما می‌کوبد . دایره فقر امروز در حال گسترش است و روز به روز افراد بیشتری را در بر می گیرد .

در بحران اقتصادی این چنینی که ما درگیر آن هستیم ، بی اعتمادی اجتماعی می‌تواند مهم‌ترین پیامد باشد . پیش بینی ناپذیری آینده ، افت ارزش دارایی و درآمد و خلاصه احساس ناامنی اقتصادی و اجتماعی ، می‌تواند اعتماد نسبت دیگر مردم و نهاد‌های اجتماعی را کاهش دهد که به نوبه خود لطمه بزرگی به مبانی مقوم زندگی اجتماعی است  .

 

social and street documentary photography 12 300x200 - Social_and_Street_Documentary_Photography

Social and Street Documentary Photography persian Poverty sales handicrafts and marketers

در این مجموعه عکس که تا این تاریخ از اطراف بازار تجریش و بازار بزرگ تهران و اطراف میدان آزادی تهیه شده است ، سعی در به تصویر کشیدن این بخش از جامعه شده است .


ارسال نظر


سه × 5 =