نحوه ژست دهی یک عکاس در عکاسی

نحوه ژست دهی یک عکاس در عکاسی

ژست دهی کودک

یکی از بهترین راه ها برای اینکه شخصی که دارید از او عکس می گیرید را واقعا واقعا عصبی کنید این است که به او راهنمایی کافی برای اینکه چطور ژست بگیرد ندهید. اکثر مردم در شروع زمانی که عکس های آنها گرفته می شود کمی دستپاچه هستند، و اگر دستورالعمل های خوب در مورد اینکه چطور بنشینند یا دست های خود را کجا قرار دهند از شما نگیرند، کم کم احساس بدتری پیدا می کنند. از طرف دیگر، اگر کاری کنید که سوژه شما بیش از حد «ژست گرفته» به نظر برسد، عکس ها بسیار خشک و مصنوعی به نظر خواهند رسید. دانستن اینکه چه موقع به سوژه خود جهت بیشتری بدهید و چه موقع تنها از او بخواهید که به طور طبیعی بنشیند، می تواند سخت باشد. به همین دلیل است که داشتن چهار یا پنج ایده ژست گیری کلی در هر جلسه عکاسی (حتی اگر تنها عکاسی از کودکانتان باشد) ایده خوبی است. من همیشه به دنبال ایده های ژست جدید هستم، بنابراین فکر می کنم شما ممکن است از من به خاطر اشتراک برخی از ژست های خاصم قدردانی کنید. این ژست ها برای پسران، از سن مدرسه گرفته تا بزرگسال خوب جواب می دهند. چند عکس نمونه اول در جلسه عکس یک دبیرستان گرفته شده اند که من چند روز پیش در آن شرکت کردم و بسیار سرگرم کننده و جالب بود.  مردم به طور کلی از اینکه تنها در وسط ناکجاآباد بایستند تا عکس آنها گرفته شود، احساس واقعا عجیبی پیدا می کنند. یک راه واقعا خوب برای شروع ژست دادن به مدل این است که از سوژه خود بخواهید به پشت در مقابل یک دیوار یا حصار بنشیند.

بازدید ادامه مطالب با کلیک روی این مطلب

ژست دهی یک عکاس

 

 

از او بخواهید زانوهایش را خم کند تا پاهایش مستقیما در مقابل او به هم نچسبند، سپس هم سطح با چشمانش دولا شوید و چند عکس فوری بگیرید.
گرفتن انواع عکس ها از یک ژست ایده خوبی است، بنابراین بعد از اینکه یک عکس تمام قد گرفتید، یک عکس کلوزآپ نیز بگیرید. برای این عکس بعدی من از سوژه ام خواستم تا زانوهایش را به اندازه کافی نزدیک به بدنش بکشد تا بتواند بازوهایش را بر روی آنها قرار دهد، و فقط کمی رو به جلو خم شود. من در سمت راست او ایستادم (با این حال کمی خم شدم) تا یک عکس کلاسیک از سر او بگیرم که زیاد رسمی به نظر نرسد.
  
ژست عکس
 
ژست نوجوان
 
در اینجا کلوزآپ دیگری وجود دارد، اما این بار سوژه در نزدیکی یک دیوار ایستاده و کمی به سمت آن تکیه داده است. کمی خم شدن به یک طرف کمک می کند تا عکس طبیعی تر و پویاتر به نظر برسد. من همیشه از سوژه ام می خواهم تا بیشتر وزن خود را بر روی یک پا قرار دهد (حتی اگر من در حال گرفتن یک عکس تمام قد نباشم) چون اکثر ما به طور طبیعی اینگونه می ایستیم.
 
ژست دهی به سوژه
 
نشاندن سوژه تان بر روی چمن، تعدادی از ژست های مختلف را ممکن می سازد که طبیعی به نظر می رسند، با مزیت اضافه شده پس زمینه ای تک رنگ (چمن) که بافت کافی برای جالب بودن دارد، اما نه آنقدر که با سوژه رقابت کند. از سوژه خود بخواهید تا به پهلو دراز بکشد، سر خود را روی دستش قرار دهد (از او بخواهید دستش را مشت کند و سرش، نه صورتش، را بر روی آن قرار دهد – به این طریق دستش جلوی دید ما از صورت او را نمی گیرد).
 
سوژه های عکاسی
 
در حالتی که او روی چمن می نشیند، مطمئن شوید که یک عکس از بالای سطح چشمانش از او بگیرید. اینکه از کسی بخواهید رو به بالا به شما نگاه کند، یک نمای بسیار عالی از چشمانش به شما خواهد داد. معمولا وقتی که سوژه ای لبخند می زند، چشم های او کمی بسته می شود – ایستادن در بالای سر او به غلبه بر این مشکل کمک می کند
 
کمک به ژست دهی سوژه
 
گاهی اوقات از سوژه خود بخواهید تا به یک فاصله دور از شما نگاه کند. این کار به خصوصدر شرایط نوری چشمگیرتر، مانند نمونه زیر، به خوبی جواب می دهد.
 
ژست دهی به نوجوان
 
سرگرمی یا ورزش مورد علاقه خود را با گرفتن یک عکس سیلوئت باحال در غروب خورشید، به تصویر بکشید.
 
ژست دهی در فضای باز
 
در اینجا نمونه دیگری از یک سوژه نشسته با پاهای کشیده شده به سمت بدن خود وجود دارد (بچه های کوچکتر معمولا انعطاف پذیرتر بوده و قادر هستند زانوهای خود را بیشتر به بدن خود نزدیک کنند). باز هم عکاسی از بالا بر روی چشم ها تاکید می کند.
 
ژست دهی به پسر
 
ما معمولا از پسرها می خواهیم تنها انگشت شست یک دست خود را در یک جیب قرار دهند (هر دو دست داخل جیب برای بچه های کوچک خوب به نظر می رسد، اما برای سوژه های بزرگتر فقط یک دست جذاب تر است). قرار دادن کل دست در جیب زیاد خوب به نظر نمی رسد چون به نظر می آید که دست در عکس قطع شده است.
 
ژست دهی به پسر بچه
 
نگه داشتن پاها/زانوها در سطوح مختلف در یک عکس نیز ایده خوبی است. از سوژه خود بخواهید وقتی که در یک وضعیت نشسته قرار دارد، تنها یکی از زانوهایش را بالا بکشد.
 
ژست دهی به پسران
 
اگر شما از یک سوژه بخواهید تا در جلوی یک پس زمینه زیبا بایستد و برای شما ژست بگیرد، شما به طور کلی با دو مشکل روبرو می شوید (خب، احتمالا خیلی بیشتر از دو مشکل وجود خواهد داشت، اما این دو مورد مشکلات بزرگ هستند): ۱- یک ژست خشک و مصنوعی و ۲- قرار گرفتن مستقیم هر دو شانه روبروی شما. یک ژست خشک و مصنوعی باعث ایجاد عکسی با ظاهر غیر حرفه ای می شود و یک ژست ایستاده مستقیم که هر دو شانه را به طور مساوی نشان می دهد باعث می شود سوژه شما پهن و عریض به نظر برسد، این ظاهری نیست که اکثر ما به دنبال آن هستیم. اگر شما یک مدل نباشید، مدیریت عکس های ایستاده دشوار است. به همین دلیل است که من اغلب در حالت نشسته، تکیه داده به چیزی، یا حتی دراز کشیده از دختران عکس می گیرم. تمام این فعالیت ها باعث می شوند که سوژه شما وزن خود را به یک موقعیت طبیعی تر و تحسین برانگیزتر از حالت ایستاده مستقیم در مقابل دوربین تغییر دهد. در اینجا چند مثال ارائه شده است: 
وقتی شما از سوژه خود می خواهید بنشیند، درحالیکه شما ایستاده اید، باعث می شود که او رو به بالا به شما نگاه کند. این باعث می شود که چشم های او بزرگتر و صورتش باریک تر به نظر برسند (و چه کسی این را دوست ندارد؟). فقط مطمئن شوید که او چانه اش را نسبتا پایین نگه دارد، بنابراین او با چشم هایش رو به بالا به شما نگاه می کند به جای اینکه کل صورتش را رو به بالا کج کند.
 
ژست دخترانه
 
شما همچنین می توانید دولا شوید تا از یک سوژه نشسته هم سطح با چشم هایش عکس بگیرید. دختران معمولا بسیار انعطاف پذیر هستند، بنابراین شما می توانید از آنها بخواهید برای رسیدن به یک عکس زیبا و ریلکس، چهارزانو بنشینند.
 
ژست دهی به دختران
 
همیشه وقتی از سوژه در حال نشستن عکس می گیرید، از او بخواهید پاهایش را به سمت بدنش جمع کند. اگر او با پاهای آزاد در مقابل خود بنشیند، پاهای او کمی نزدیک تر از بقیه بدنش به دوربین خواهند بود، که باعث می شود واقعا بزرگ به نظر برسند. اما اگر زانوهای خود را بالا بکشد و آرنج های خود را دور آنها حلقه کند، تصویر بسیار بهتری ارائه خواهد کرد.
 
ژست دهی در فضای آزاد
 
به عنوان یک ژست راحت دیگر به سوژه خود بگویید که برعکس روی یک صندلی بنشیند. او می تواند بازوهای خود را در بالای صندلی قرار دهد، که مشکل اینکه با دستانش چه کار کند را حل می کند (چون دخترها معمولا در حالتی که دست هایشان در جیبشان باشد خوب به نظر نمی رسند).
 
ژست دادن دخترانه
 
در اینجا یک مثال مشابه وجود دارد، با این تفاوت که این بار سوژه ایستاده است، نه نشسته. با این حال بازوهایش را بر روی یک میله در مقابل خود قرار داده است، که حالت آرام و راحتی به او می دهد. علاوه بر این، او کمی به میله تکیه داده است، که باعث می شود خشک ومصنوعی به نظر نرسد. شما متوجه خواهید شد که من هنگام عکاسی از او کمی پایین تر از سطح چشمانش ایستاده بودم – این کار در مورد دخترها و خانم های جوان خوب جواب می دهد، اما برای خانم هایی (مثل من) که ممکن است در مورد غبغب خود نگران باشند، بهترین ژست نخواهد بود.
 
ؤست دهی فشن
 
همانطور که قبلا اشاره کردم، شما هرگز نمی خواهید از دختری که دست به سینه مستقیم مقابل شما ایستاده است عکس بگیرید – این می تواند یک ژست عالی برای پسرها باشد چون این ژست نسبتا مردانه است، که دقیقا به همین دلیل است که شما نمی خواهید از آن برای دخترها استفاده کنید. در عوض، از پهلو (بغل) از او عکس بگیرید، و از او بخواهید تا سر خود را کمی بچرخاند و به شما نگاه کند. اگر بازوهای او روی هم قرار گرفته اند، به جای زیر بغل باید به نزدیک چانه اش منتهی شوند.
 
ژست دهی به مدل
 
در اینجا نمونه ژست دیگری ارائه شده که از سوژه خود بخواهید جهت پشتیبانی کمی به یک شیء تکیه دهد. به او بگویید سرش را به سمت دیواری که در مقابلش نشسته کج کند تا ژستش طبیعی به نظر برسد.
 
ژست دادن به دختران
 
یک ژست بسیار زیبای دیگر برای دخترها، به خصوص دختران دبیرستانی، این است که به پهلو روی زمین دراز بکشند، و سر خود را با یک دست بالا نگه دارند. این ژست برای عکس های تمام قد کارساز است، به خصوص وقتی که شما یک پس زمینه واقعا خوب داشته باشید.
 
انواع ژست های زیبا
 
این ژست به خصوص برای عکس های سر و شانه کارساز است. مطمئن شوید که شما نیز بر روی زمین نشسته اید – دوربین شما باید دقیقا هم سطح چشم سوژه باشد. برای به دست آوردن ظاهر بهتر، از او بخواهید تا دست خود را زیر سرش قرار دهد، نه گونه اش.
 
ژست دهی رمانتیک
 
در اینجا گزینه دیگری برای یک ژست دراز کشیده روی زمین وجود دارد. اگر سوژه شما در واقع روی زمین است، شما نیز باید روی زمین باشید. یک میز پیک نیک عکاسی از این ژست را کمی راحت تر می کند.
 
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)