پانتوگراف چیست؟


پانتوگراف چیست؟

پانتوگراف (Pantograph)
وسیله بسیار مناسبی برای تجهیز آتلیه و استودیوهای ثابت عکاسی میباشد، با استفاده از پانتوگراف ها ریلهای سقفی جایگزین پایه و سه پایه های تجهیزات نور پردازی و عکاسی میشود و محیط آتلیه و استودیو خلوت و قابل دسترس تر می باشد، سرعت عمل، جابجایی و تنظیم تجهیزات با استفاده از پانتوگراف ها بسیار بهینه میگردد.
داراي 4 شاخه و 5 ريل _ ترمزدار

1Features%20of%20the%20pantograph%20for%20photography - پانتوگراف چیست؟

 
بازدید ادامه مطالب با کلیک روی این مطلب
پانتوگراف چیست؟


مزاياي استفاده از پانتوگراف در استوديوي عكاسي
 پانتوگراف باعث قرار گرفتن فلاش ها در فضا_ و نه دركف استوديو_ مي شود و در نتيجه آزادي عمل بيشتري براي عكاس به همراه مي آورد كه اين مزيت در استوديوهاي كوچك براي قرار دادن وسايل و دكورهاي عكاسي محسوس تر است.   استفاده از پانتوگراف و قرار دادن فلاش ها برروي آن باعث افزايش ضريب ايمني فلاش ها شده و از افتادن و احياناً شكستگي آن ها جلوگيري مي كند. بهره گيري از پانتوگراف باعث افزايش سرعت عمل و راحتي عكاس مي شود. بدين صورت كه در هنگام جا به جايي فلاش ها توسط پايه نياز به باز كردن پيچ هاي پايه و تنظيم ارتفاع و حركت آن مي باشد كه اين عمليات زمان بر بوده و در صورت وجود سافت باكس يا آكتاباكس دشوار است. در حالي كه با استفاده از پانتوگراف اين جا به جايي فقط توسط يك ضامن و كشيدن بازوي پانتوگراف انجام مي شود. 
 
مزاياي پانتگرافهاي DreamLight نسبت به ساير پانتوگرافهاي موجود در بازار:
 
پانتوگراف ها به گونه اي طراحي شده اند كه فلاش ها به صورت وارونه بر روي آنها نصب مي شوند كه در اين حالت باعث معكوس شدن اطلاعات نمايشگر فلاش  مي شود. اما اين مشكل توسط مبدل هاي طراحي شده توسط شركت DreamLight برطرف گرديده است بازوهاي پانتوگراف مشكل عدم تعادل يا حركت هاي ناخواسته اي را دارند كه اگر سقف استوديو داراي شيب باشد اين نقيصه تشديد مي شود. در حالي كه در پانتوگراف هاي DreamLight اين معضل با تعبيه شدن ترمز بر روي غلطك هاي آن مرتفع گرديده است.
2What%20are%20the%20advantages%20of%20using%20it%20in%20the%20studio%20pantograph - پانتوگراف چیست؟
برای دانلود فایل این مطلببه صورت PDF روی لینک زیر کلیک کنید
 
Click%20This%20andisheh%20no - پانتوگراف چیست؟
 

ارسال نظر


پنج × پنج =