پانتوگراف چیست؟

پانتوگراف چیست؟

پانتوگراف (Pantograph)
وسیله بسیار مناسبی برای تجهیز آتلیه و استودیوهای ثابت عکاسی میباشد، با استفاده از پانتوگراف ها ریلهای سقفی جایگزین پایه و سه پایه های تجهیزات نور پردازی و عکاسی میشود و محیط آتلیه و استودیو خلوت و قابل دسترس تر می باشد، سرعت عمل، جابجایی و تنظیم تجهیزات با استفاده از پانتوگراف ها بسیار بهینه میگردد.
دارای ۴ شاخه و ۵ ریل _ ترمزدار

پانتوگراف در عکاسی

 
بازدید ادامه مطالب با کلیک روی این مطلب
پانتوگراف چیست؟


مزایای استفاده از پانتوگراف در استودیوی عکاسی
 پانتوگراف باعث قرار گرفتن فلاش ها در فضا_ و نه درکف استودیو_ می شود و در نتیجه آزادی عمل بیشتری برای عکاس به همراه می آورد که این مزیت در استودیوهای کوچک برای قرار دادن وسایل و دکورهای عکاسی محسوس تر است.   استفاده از پانتوگراف و قرار دادن فلاش ها برروی آن باعث افزایش ضریب ایمنی فلاش ها شده و از افتادن و احیاناً شکستگی آن ها جلوگیری می کند. بهره گیری از پانتوگراف باعث افزایش سرعت عمل و راحتی عکاس می شود. بدین صورت که در هنگام جا به جایی فلاش ها توسط پایه نیاز به باز کردن پیچ های پایه و تنظیم ارتفاع و حرکت آن می باشد که این عملیات زمان بر بوده و در صورت وجود سافت باکس یا آکتاباکس دشوار است. در حالی که با استفاده از پانتوگراف این جا به جایی فقط توسط یک ضامن و کشیدن بازوی پانتوگراف انجام می شود. 
 
مزایای پانتگرافهای DreamLight نسبت به سایر پانتوگرافهای موجود در بازار:
 
پانتوگراف ها به گونه ای طراحی شده اند که فلاش ها به صورت وارونه بر روی آنها نصب می شوند که در این حالت باعث معکوس شدن اطلاعات نمایشگر فلاش  می شود. اما این مشکل توسط مبدل های طراحی شده توسط شرکت DreamLight برطرف گردیده است بازوهای پانتوگراف مشکل عدم تعادل یا حرکت های ناخواسته ای را دارند که اگر سقف استودیو دارای شیب باشد این نقیصه تشدید می شود. در حالی که در پانتوگراف های DreamLight این معضل با تعبیه شدن ترمز بر روی غلطک های آن مرتفع گردیده است.
کاربرد پانتوگراف در عکاسی
برای دانلود فایل این مطلببه صورت PDF روی لینک زیر کلیک کنید
 
Click This andisheh no.gif (125×70)
 
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

یک دیدگاه بگذارید