در عکاسی مدلینگ به چه نکاتی باید توجه کرد

در عکاسی مدلینگ به چه نکاتی باید توجه کرد

 
عکاسی فشن و مدلینگ نکاتی برای شروع
 
عکس مدل
 
عکاسی فشن و مدلینگ برخی از رایجترین عکسهایی هستند که در جامعه امروز به چشم میخورند. اما گرفتن این عکسها به عنوان عکس فشن و مدلینگ به طرز شگفت انگیزی سخت است. خصوصا با رقابتی که در میان عکاسهاست – البته با صرف نظر از هزینه تجهیزات و عوامل. Tim Engle تقریبا ۲۸ سال است که عکاسی میکند. درحالیکه از بیماری خوانش پریشی ( dyslexi ) رنج میبرد عکاسی به او مجال داده تا خلاقیتش را بروز دهد و به او امکان ارتباط با جامعه را داده است. در ادامه مصاحبه ای که با او درباره کارش شده است را میخوانید.
 
بازدید ادامه مطالب با کلیک روی این مطلب
عکاسی فشن و مدلینگ

 

 

 

عکاسی از مدل
 
تجهیزات لازم برای عکاسی فشن و مدلینگ
اولین چیزی که تیم برآن تاکید میکند این است که تجهیزات آنقدری که به نظر میرسد مهم نیست. اگر سوژه درست باشد، دیگر زیاد اهمیت ندارد که با نیکون عکس میگیرید یا کنون یا iPhone ، وقتی از او پرسیده میشود که تجهیزاتی باید خرید توصیه او این است که آنچه دوستانتان دارند بگیرید. به این ترتیب میوانید لنزها و وسایلتان را به یکدیگر قرض دهید. همچنین توصیه میکند که بر لنز و دوربینتان تسلط پیدا کنید. هرچه بیشتر برای کار با این لنزها وقت بگذارید عکسهایتان هم بهتر میشود. برخی از تجهیزات داخل کیفش شامل Nikon D4 و لنز ۷۰-۲۴ و انواع لنزهای فیکس و فلش SB نیکون و سیستم نورسنج. به هرحال او همیشه خلاق بوده است مخصوصا در اوایل کارش و به تجهیزات پیشرفته هم دسترسی نداشته است.
چگونه در عکاسی فشن و مدلینگ موفق باشیم؟
جدای از تجهیزات او چند نکته ارزشمند درباره چگونگی موفقیت در عکاسی فشن و مدلینگ در اختیارمان میگذارد. در اینجا چندتایی از آنها را ذکر میکنم:
 سعی کنید خوب و مفید باشید. هرچه روابطتان بیشتر باشد به احتمال بیشتری کار به وفق مرادتان خواهد بود. برقراری تعادل بین تجارت و هنر را به خاطر داشته باشید. اگر میخواهید عکاسی کارتان باشد گاهی اوقات شاید مجبور شوید هنر را فدای پول کنید.  الهاماتتان را دریابید. او اغلب اوقات پوشه ای از تصاویر مجلاتی که دوست داشته است درست میکرده و نورپردازی و ترکیب بندی آنها را کالبد شکافی میکرده به طوریکه میتوانسته همان المانها را در عکسهایش بازسازی کند. ازهمان ابتدا عکسهایتان را تاحد ممکن به شکل و فرم کاملش نزدیک کنید. از این عبارت چرک پرهیز کنید  بعدا در فتوشاپ درستش میکنم قبل از اینکه استخدام شوید تواناییهایتان را نشان دهید. در همان سطحی که دوست دارید کار کنید تمرین داشته باشید. مشتریها معمولا قبل از اینکه برای کار سراغ شما بیایند تحت تاثیر کارهای قبلی شما قرار میگیرند. باید بهترینهایتان را نشانشان دهید. شغل روزمره تان را برای پیگیری عکاسی کنار نگذارید. درگیر حوزه ای شوید که به آن علاقه دارید. صنعت عکاسی میتواند خیلی بیرحم باشد و هیچ چیز به اندازه از دست دادن شغل بد نیست.  مدلهایتان را راهنمایی کنید. از مدلها توقع نداشته باشید چون مدل هستتند بدانند شما چه میخواهید. از اینکه در راهنماییهایتان صریح باشید نترسید.
 
چگونگی عکس مدل
 
یک نفر بود که چند هفته پیش با او کار میکردم، درحالیکه نزدیک من ایستاده بود از من پرسید : چرا همیشه عکسهای تو بهتر از من میشود؟ در جوابش گفتم: به خاطر اینکه من احتمالا پنجاه بار بیشتر از تو این کار را کرده ام. به نظر من تکرار کلید بهتر و بهتر شدن است. هیچ چیز جایگزین تجربه و خطا نمیشود، اینطور میشود فهمید که دفعه بعد چه کاری را نباید بکنید.
عکاسی مدلینگ و پرتره، توصیه ها و نمونه ها
 
کاربرد عکس مدل
 
عکاسی مدلینگ و پرتره ممکن است شغلی آسان و با آزادی فراوان به نظر برسد، اما حقیقت غیر از این است. گرچه تکنیک، الهام و خلاقیت اهمیت زیادی دارند، این شغل علاوه بر اینها به آمادگی بالا، توانایی کار در ضرب العجل های سختگیرانه و کار در ساعات طولانی نیز نیازمند است. در اینجا من تعدادی نکات ضروری در باب عکاسی مدلینگ و پرتره برای شما گردآوری کرده ام.
الهام بگیرید
برای تولید عکس های عالی الهام گرفتن ضرورت دارد. کارهای عکاسان دیگر را بررسی کنید، ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از آنها ایده بگیرید. به جزییات، تاثیرات نور روز، رنگ ها و محیط دقت کنید.
 
ویژگی مدل در عکس
 
تصور
بدانید به کجا می خواهید رسید. همیشه به هنگام شروع عکاسی مدلینگ و پرتره آمادگی کافی داشته باشید: باید پیش خودتان تصوری از نتیجه نهایی داشته باشید. کار را با برنامه ریزی و مطالعه پیش ببرید و آن را بازبینی کنید، اما همواره جایی برای تغییر، الهامات تازه یا بهبود عکس باقی بگذارید.
لوکیشن
پیش از عکاسی مدلینگ و پرتره بار دیگر همه چیز را آماده کنید. خیلی مهم است که لوکیشن مورد نظر را از قبل انتخاب کنید. در فضا راه بروید، رنگ ها، اشیا و ساختمان های موجود در منطقه را بررسی کنید. سعی کنید تصور کنید که دوست دارید مدل ها چگونه ژست بگیرند و چه چیزی را باید با ظاهر و ژست خود منتقل کنند. روی جزییات متمرکز شوید، یک سنگ، یک ستون، یک چراغ راهنمایی و یا هر چیز دیگری می تواند به مثابه یک نشان خاص در عکس شما عمل کند.
مدل ها
مدل ها باید به دقت توسط شما انتخاب شوند. مطمئن شوید که آنها ویژگی ها و کیفیاتی داشته باشند که موجب ارتقای عکس شما شوند. خود مدل به تنهایی می تواند نتیجه عکس شما را به کلی تغییر دهد، بنابراین ضروری است که مدلی پیدا کنید که تصور و دیدگاه شما را منعکس کند.
 
عکاسی مدل عروس
 
نورپردازی
سعی کنید در یک عکس نورپردای های متفاوت را امتحان کنید. دیافراگم ها و سرعت شاتر های مختلف را امتحان کنید یا در پردازش های بعدی تغییراتی در عکس ایجاد کنید. مهم است که به نور مسلط باشید، از سایه های ناخواسته اجتناب کنید و بتوانید یک نور خاص را با فیلتر، رفلکتور (بازتاب دهنده) یا لامپ باز آفرینی کنید . آنقدر حالات مختلف را امتحان کنید تا به نوری که می خواستید دست پیدا کنید.
 
نور در عکاسی مدلینگ
 
هارمونی
هر تصویر باید مقصود و هدفی داشته باشد، تمام المان ها و رنگ ها در یک عکس باید معنی دار و منطقی به نظر برسند و با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. کنتراست های قوی نیز خوب هستند، البته زمانی که آگاهانه ایجاد شوند و نوعی معنی و مفهوم در عکس ایجاد کنند.
 
هارمونی در عکاسی مدلینگ
 
تجهیزات
تجهیزات مناسب باید همیشه آماده و در اختیار شما باشند. بهتر است تجهیزاتی که به نظر غیر ضروری می رسند را همراه خود ببرید تا این که بعدا هنگام عکاسی مدلینگ و پرتره به دردسر نیفتید چون فراموش کردید لنز مخصوصی را که برای آن موقعیت بسیار مناسب بود با خود بیاورید.
 
تجهیزات مورد نیاز در عکاسی مدلینگ
 
در فضا راه بروید
ممکن است تمام صحنه را مطابق نقشه آماده و مرتب کرده باشید، با این حال جایی هم برای بهبود و تغییر در نظر بگیرید، هنگام عکاسی مدلینگ و پرتره در فضا حرکت کرده و زوایای جدید و متفاوتی پیدا کنید: آزمایش کنید!
 
هکاسی مدلینگ
 
کارگردانی کنید
شما باید با همکاران و مدل های خود ارتباط برقرار کنید و این دقیقا چیزی است که تاثیر نهایی را بر حاصل کار شما می گذارد. به آنها اجازه دهید که در برنامه ریزی و تصویر سازی شما شرکت کنند. بدون نگرانی هر آنچه مد نظر شماست را دقیقا از آنها درخواست کنید. شما به عنوان یک عکاس مدلینگ و پرتره، کارگردان صحنه خود هستید. اگر کسانی که با شما کار می کنند بدانند شما در نهایت به چه چیزی می خواهید برسید، بهتر می توانند به شما کمک کرده و روی کار خود تمرکز کنند. همیشه اعتماد به نفس خود را حفظ کنید، اگر استرس و عدم اطمینان خود را نشان دهید، همکاران و مدل های شما نیز همین احساس را پیدا می کنند و نتیجه اش یک کار ضعیف است.
 
کاربرد عکس مدلینگ
 
عکاسی مدلینگ: ژست و فیگور خانم ها
 
ژست در عکاسی مدلینگ
 
زمان کمی الهام برای عکاسی مدلینگ است. اگر قبل از شروع عکاسی چند نمونه ژست به مدل خود نشان دهید، آن ها بهتر می توانند انتظارات شما را برآورده کنند. مواردی هم وجود دارند که مشتری به آتلیه و استودیو عکاسی شما می آید و می خواهید از ایشان عکسی پرتره بگیرید.
 
ژست در عکس مدل
 
انواع ژست در عکاسی مدلینگ   
 
ویژگی عکس فشن
 
فیگور عکس مدل
 
ابزار مدلینگ و ترفندهای عکاسی مد
عکاسی از اشخاص اغلب نیازمند مجموعه متفاوتی از ترفندها به نسبت عکاسی از مناظر یا اشیا ایستا است. به عنوان کسی که شخصا از گرفتن عکس های طبیعی لذت می برد، تمرین بسیاری لازم داشتم تا به مرتبه ای از عکاسی مدلینگ برسم که هر بار در عکس های مدل هایم ، جلوه و احساس مطلوب خودم را پیدا کنم. اگر به دنبال ارتقای فرآیند کار کردن با مدل ها برای پروژه های عکاسی هستید، ما تعدادی نکته مفید برای کمک به حصول نتایج عالی جمع آوری کرده ایم، چه کارتان عکاسی از پوشاک و آرایش باشد و چه عکاسی از موجودات شاهکاری که انسان می نامیم ، این ترفند های عکاسی مدلینگ می تواند  کیفیت کارهای شما را بهتر کند. البته توجه داشته باشید که این متن ترجمه ای از بهترین مقالات مربوط به مدلینگ است و الزاما همه ی متن برایتان کاربردی نخواهد بود . با این وجود سعی کرده ایم کل متن را یک جا ترجمه کنیم و مثال های نویسندگان را که مربوط به زادگاه خودشان و عکاسی در آن مکان است را هم درج کنیم .
 
ترفند در عکاسی مدلینگ
 
استعداد درست را انتخاب کنید
قبل از عکاسی مطمئن شوید که از نتایج نهایی که در عکس ها به دنبالش هستید، تصور واضحی در سر دارید. به مفهوم ، موضوع و داستانی که در پس پرده عکاسی شماست بیاندیشید تا هنگامی که نمایندگی ها ، مجموعه کارهای مدل های خود را برای شما ارسال می کنند، بتوانید به چشم منتقد به هر یک بنگرید و به این فکر کنید که جلوه مدل بخصوصی کارایی مناسب برای محصول نهایی مطلوبتان خواهد داشت یا نه. برای عکاسی از دختر شر و شور سرسختی که در کوچه پس کوچه های نیویورک، جلیقه چرمی به تن دارد و موتورسوار است، انتخاب یک مدل ری

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

یک دیدگاه بگذارید